1. 1.
  uyumaya çalışan insanın denediği çözüm yöntemlerinden biri. önce bir çit hayal edilir sonrada üstünden atlamaya çalışan koyunlar.bir koyun ,iki koyun derken,uyuyakalınır.
  3 ... aquantass
 2. 2.
  çobanların nefret ettiği durumdur,,onlar bengal kaplanı sayarlar.
  3 -1 ... electronica
 3. 3.
  -uykusu kaçan kişinin,uykusunu getirmek için gözlerini kapatıp,zihninde hayal ettiği bir kırda,çitin üzerinden beyaz tüylü,tombul koyunları atlatması ve atlattığı koyunları sayması işlemidir.
  -kişi saydığı koyunların sayısını bir zaman sonra karıştırır ve uykusu daha bir kaçar.
  -bu işlemin uykuyu getirip getirmediği konusunda kesin bilimsel veriler yoktur.
  1 ... asiti kaçmış kola
 4. 4.
  (bkz: uyumaya calısırken koyun saymak)
  ... aquantass
 5. 5.
  Burada koyunun hiçbir fonksiyonu yoktur, durduk yere kafayı yorar. Aynı eylem, 1,2,3,4,5,..... diye normal bir şekilde sayı sayarak da yapılabilir. Ancak en etkili yol ya kalkıp iki üç sayfa bir şeyler okumak ya da ılık bir süt içmektir.
  ... dahii
 6. 6.
  uyumaya çalışırken tespih çekmek kadar abzürd bir eylemdir.*
  2 -1 ... scarface
 7. 7.
  neden karınca değil de, koyun? dedirten durum. aslında, karınca gözleri daha çok yoracağından rağbet görmesi lazım ama bilemiyorum artık.
  3 ... trablus
 8. 8.
  üretici babanın değişmeyen tavsiyesi. sayma işlemini kolaylaştırmak için bir tahta uzatıp üstünde atlayanı sayardım. beş altı olmadan izdiham çıkar hepsi birden atlardı. deli olunur babaya başka bir öneri için başvurulurdu. alınan cevapla uykunun gelmesini bekleyecek zaman olmadığından uyunurdu.
  1 ... the kene
 9. 9.
  uykusu gelmeyeceğini anlayınca koyunları çifter çifter,üçer üçer, 2n+1, "n" in karesi gibi şekilllerde sayarak sabahı etmekle sonuçlanabilecek hadise.
  ... gregor incegor
 10. 10.
  işe yaramayan fakat beyin eğlendiren zırtapoz. eğer kafanızda bir çayır düşünürken saymaya çalışırsanız, koyunlar haliyle etrafa dağınık durumda olacaklarından dolayı kafanızın karışması pek olasıdır. bu yüzden o çayıra bir çit yahut engel koymanızı öneririm. ordan tek sıraya dizerek atlatabilirsiniz.
  engeli hafif yüksek yaparsanız da eğlence katsayınız artar. bazıları takılıp düşüyo çok zevkli.. *

  (bkz: hand of god)
  1 ... eldaina