bugün

Lisedeyken bunu bir rutine çevirmiştim.

Okuldan 3 gibi gelince akşam 7-8 e kadar uyumuyordum, sonra bir uyuyordum uyanıyordum saat gece 3.30-4 8 de zaten okula gidiyordum.

Güzeldi. Liseyi özledim.
yine o günlerden biri. erken uyuduk geç kaldık ve sonuç bu.
Bütün gün mal ve ruh gibi dolaşmaya sebep olur. Bombacı gibi şüphe çekiyorum uyumadan evden çıktığım zamanlarda.
Esasen operasyona gidiliyor gibidir. Sabahın köründe hava aydınlanmadan okula gitmek.
Uykudan uyanınca uyuyamıyo insan. Uyku güzel şey özellikle sabahları
Artık alışmaya başladığım durum. Okuldan gelince şekerleme yapınca, haliyle gece uyku tutmuyor.

Artıları; uykusuz olduğunuz için, çok bir şey hissetmiyorsunuz, dersler falan hızlı geçiyor.

Boş muhabbetlere kulak tıkamakta zorlanmıyorsunuz.

Eksileri; iştah kaçıyor.

Sabahın ilk sigarası olayının zevki kaçıyor.
4 senedir hayalini kurduğum eylem. Sabaha kadar ayakta kalıp otobüse binecekken uykumun gelmesi ve benim geri dönüp yatağa yatmamla sonuçlanması.
bütün gün zombie gibi dolaşmak, göz altındaki morluklara karşı cinse daha ne kadar çirkin görünebilirim sorularını ortadan kaldırmak için kullandığım yöntemdir.
Lisede çok yaptığımdır. Ama sabah 6 civarı öyle bir uyku bastırır ki. Ona dayanabilirsen açılırsın, uyursan sikseler kalkamazsın.
Bugün yapacağım, yapmak zorunda olduğum eylem. 06:00'da uyanmam gerek lakin bende gram uyku yok. Zaten uyusam kalkamam.
Sabaha kadar ders çalışıp sabah soğuk duş ve duble kahveyle takviye alıp bir zamanlar sık gerçekleştirilen eylem.
sık sık yaptığım eylem. Mesela üç saat sonra eğitim fakültesinde olmalıyım. akşam 6'ya kadar ders var.
Bir kaç saat sonra yapıp yapmayacağım belli olmayan eylem bir anda sikerler matematiği diyebilirim hiç belli olmaz bakarsın o profesörün götüne kitabı sokmuşum komple bilemiyorum yani. Öfkem kimseye değil bu arada yanlış anlamayın öfkem sadece bir kişiye ve bunu ona kusamıyorum çünkü kussam kendini bi bok sanıcak.
finallerde yapmıştım çok zordu çok..
ortalama bi' 10 yil sonra yerini (bkz: uyumadan işe gitmek) haline birakir. degerini bilin sevgili liseliler. en azindan arka sirada uyuyabilirsiniz. is yerindeyken uyanmak icin yaptiginiz kahve masraflari bile gotunuze girebilir.
5-6 yıl önce bazı arkadaşlarımın knight online nedeniyle yaptığı andavallik.
daha önce yazmıştım tekrar yazayım;

3. dersten sonra "beni siken yok mu" diye bağırmanıza neden olur.
(bkz: ödevini yapmadan okula gitmek)
Yıllarca yaptığım eylem.
bir zamanlar çok yaptığım eylemdir. ayrıca okuduğundan, yazdığından, dinlediğinden bir bok anlamamaktır.
derste uyuma sebebidir, çok yapılandır. matematikte uyumanın tadı çok ayrıdır.
Sabahın 9una sınav koyulduğunda yapılandır. Amk ben 9daki dersine yetişemiyorum. iki saat yol çekiyorum en iyi durumda. Allahsız, sanki herkes altında arabasıyla iki adım yerden geliyo.
3. dersten sonra "beni siken yok mu" diye bağırmanıza neden olur.
çarpıntı yapar.
son 2 gündür yaptığım eylem, bugün 3. olacak, güzel lan aslında bakma akşamına eve gelince çekilen uyku çok çok güzel oluyor.

saat 9'a ders verenler utansın, 2.5 saat yol geliyoruz ayıptır lan.