bugün

Kilo alma sebebi olabilecek histir.

O an akıldan türlü türlü yemekler geçer... Olsa da yesem denilir.
bubi tuzağıdır o. kaçın.
hemen bastırılmalıdır.
açlık değildir o, mide kazınmasıdır. Açlık olsa duramazsın.
genelde çok geç saatte yatıldıysa gelir.
aniden bastırır tam su içmeye giderken hissedilir. bir yanınız hadi ye yemelisin derken bir yanınız yağ olur o, göt olur o, göbek olur o yeme der.
olay şu dur ki; kişi gün içersin de beslenir gıdalar midede işlevini görür, kişi esnmeye başladığında beyin sinyal atar tamam aga bu kadar enerji yeter birazda uyuyacağım der, midede komutu alır tamam başkan der işe koyulur, midedeki sindirilen yiyecekler (midede ne varsa) proteini gibisinden ciğerciğe gider...

beyin derki iyi ciğeri doyurduk nevale piç olmasın diyerekten mideye komut verir; aslanım geri kalanı sakla zabalan yeriz der midenin diğer üst kapakçığından kişinin yağ deposuna ( kiminin karin bölgesi, kiminin basen. v.s) gönderilir yağ olur bunlar olurken mide yarı boş kalır ve bu kişiye açlık hissi verir.
Kilo alma sebebidir normal insanlar için ama bendeki metabolizmayı anlayamıyorum her zaman gece yemek yerim kilo almam anormal miyim ne?
uyumadan hemen önce gelen ölme hissi kadar derin değildir, geçicidir.
en piçlik yapan histir. ulan yatıcam birazdan, ne diye benim kafamı karıştırıyorsun ?!
insanı uykusu olsa bile uyutmaz. işin yoksa şimdi kalk yataktan mutfakta ekmek kemir.. olacak iş değil.
allah belasını versin o hissin. şu soğuklarda gecenin bilmem kaçında sıcak poğaça yemeye gönderiyor beni.

edit : entry i girdikten öax 15 dk sonra açıktım.
o değilde gecenin bir Vakti kendini tutamayıp peripella kavanozunun dibini bulma hissi.