1. 1.
  Türkiye'de oldukça komik düzeyde ilerleyen mücadeledir. Hele ki müptezeller açısından bir kurtuluş, bir tedavi yolu olması gerekirken makara konusu olurlar.

  -mahallede herkes tarafından bilinen torbacıya polis dokunmaz, ihbar edilse üzerinde bulunmadı diye salıverirler. hiç sivil polis gönderip iddiayı test etme gereği duymazlar.

  -bağımlıların tedavi olmaması için ne gerekiyorsa yapılır. Sen uyuşturucu kullanmayı suç say, sicile işle, sonra bağımlının gelip tedavi olmasını bekle.

  -uyuşturucu kullanılan mekanlar hep bellidir, ama polis bilerek ellemez "kullanıyorlar bari orada kullansınlar etrafta pislik yapmasınlar" diye. Çünkü öyle bir emniyet ki uyuşturucuyu o bölgede kökten çözebileceğine inanmaz. Ha velev ki gidip bastı orayı kameramanlar gazeteciler hemen üşüşürler bağımlıları rezil etmek için. Adamın sanki yardıma değil de haberlere çıkıp ünlü olmaya ihtiyacı yok.

  -devlet ve dernekler bağımlıları Tedavi üzerine değil de sözde bilgilendirme üzerine yoğunlaşır. Çünkü uyuşturucu bağımlılarını insan yerine koymazlar. bilgilendirmeleri sanki çok etkiliymiş gibi ısrarla buna yaparlar tüm yatırımlarını. Yok bonzai kamu spotu yok madde bağımlılığı. Lan uyuşturucu kullanacak kadar psikolojisi bozuk olan biri senin kamu spotunu niye dinlesin?

  uzun lafın kısası neredeyse yoktur böyle bir mücadele.
  1 ... sacma sapan konusan adam