1. 1.
    anasınıfında uyuşturucuya karşı savaş açan Son kabadayıların yaptığı.
    ... ibik bin zibik as
  2. 2.
    birincisi kişi okula başlamadan önce evde aldığı eğitim ile değiştirilebilir. anneler ve babalar bilinçli olmalı. çocukla hoş, öğretici, sevildiğini hissettiren, değerli olduğunu hissettiren, nasihattan uzak ama bilgi verici bi iletişim kurulmalı. karakter gelişimine değer verilmeli.

ikincisi eğitim sistemini değiştirip puan odaklı değil karakter eğitimine dayalı, kalıplardan uzak( sayısalı kötüyse zeki değildir gibisinden),
    ve derslere "paramı alayım da sonuçta bu iş benim ekmek kapım" düşüncesiyle değil de "bu çocuklar şekil verilmesi gereken başta boz bulanık ama sonra güzel bişeye dönüşecek değerli taşlar" bilinciyle hareket eden gerçek öğretmenlerin girdiği bi eğitim sistemine dönüştürülmeli.

böylece karakter gelişimi esnasında çevredeki kötü davranışları örnek almaz ya da uyuşturucu kullanmak içinden gelmez. bilinçli ve huzurludur çünkü. sıkıntıları nasıl halletmesi gerektiğini öğrenmiştir.
    ... serserirapunzel
  3. 3.
    Uyuşturucu denilen lanetin kullanılmasının değil bataklığın kurutulmasının önemi büyüktür. Uyuşturucu maddeler genellikle tek kullanımda bağımlı yapar. Bonzai denen bok zatem neredeyse bedava. Satıcıları bitirmek aslolan gaye olmalıdır. içici bir şekilde malı bulur.
    ... ktm li aynasiz
  4. 4.
    uyuşturucuyla mücadelenin aslında devlet tarafından yapılması gerekir. bu milyarlarca dolarlık bir sektör. insanları bağımlı yaparak müşteri kazanıyorlar. devlet acilen önüne geçmeli.
    ... bilgh