bugün

iki gündür başıma bela olan illet.
(bkz: zombi) can sıkar.
anormal durum. kalksam bi dert, yatsam bi dert. dedim bugün 2 saat geç uyuyayım. uyku bastırdı ama yok uyunmuyor be sözlük. bi el atın yardım edin şu kardeşinize, ninni falan söyleyin.
Kendini uyumak için zorladığında başına gelen olaydır
An itibariyle kendimi pıçaklayıp istediğim uykuya kavuşucam.
Bayılır gibi uyuyup hiç dinlenmeden uyanmaya neden olur. Sonra normal bir şekilde uyuyup uyanırsanız ancak dinlenmiş olursunuz.
süt içme, yoğurt yeme denemeleriyle üstesinden gelinmek istenen durum. son olarak uyku hapı içilerek giderilecek durumdur.
ve bir o kadar ilginç bir duygudur.
çok tiksinç bir duygudur.
Bir süre sonra halisünasyon görmeye neden olabilir. melisa - papatya çayı iyi gelir.
(bkz: uykusuz) dergi
http://www.uykusuzdergi.com/
(bkz: ışık ılık süt iç).
yorgunluktan da uyuyamaz insan bazen. bildiğiniz bir bayılma hali geçirilir bu durumda. uyunsa da uyumak değil yatakta bayılmaktır yavaştan.
uykusuzluğun alışkanlık yapması nedeniyle oluşan durum. hayır normal günlerde anlıyorum da yarın karga botunu giymeden sınavım var benim ya, uyumam lazım, bütün gün ders çalıştım ve kafam dünya gibi oldu. ama kahretsin ki uyuyamıyorum, lütfen uyuyayım ne olur ne olur.*
uykusuzluk kaynaklı baş ağrısı nedeniyle uyuyamamaktır.
birkaç gün üst üste uyumayınca önce yorgunluktan ölecek gibi hissetmek sonra uykusuzluğa alışmak hatta uyumayı unutmak daha sonra da gözler açıkken rüya görmektir.
tüm gece çalışan, stresli bünyenin içinde bulunduğu durum. 15 saat çalışıp, yorgunluktan ölen, gözleri kapanmaya başlasa da uyuyamayan şahsımın düştüğü kötü durum. *
hayattaki en güzel hadise olan, uyumaktan mahrum kalinan durumdur. ayrica bu konu hakkinda film de vardir.
(bkz: insomnia)
uykusuzluğun verdiği fiziksel rahatsızlığın insanı uyutmatayacak derece artmıs olması sebebiyle uyuyamamaktır.
cayır cayır gözlerin yanması, fiziksel aktıvıte esnasında topu sürekli birbirine atan organ ve sistemlerin "tamam lan uyuyorum artık hadi uyu bakim vücudum" cağrısına olumsuz yanıt vemesi, uyuyamayan bünyenin kara kara sabah nasıl uyanacağını düşünmesi ve bu yüzden zaten gelmeyen uykunun hepten kacması...