1. 1.
  iş yerinde, daraltılı bunalmışlıklar ve uyku gelmeleri ile beyine oksijen gitmemesi sonuçlarını doğurabilecek zamantesidir.
  ... maxaljin
 2. 2.
  eve gidip yatağında uyuyabilmek için belkide o an cebindeki tüm parayı vereceğini düşündüğün an.
  ... cosmograph
 3. 3.
  uyanık tutacak tüm sıvılarla dolmuş bir mide akabinde mide ağrısı.
  -1 ... salsamsalsamnereyekadar
 4. 4.
  halüsinasyonlarla geçen ders saatleri, kan çanağı gözleri açık tutabilmek adına içiler zifiri kahve, nihayetinde seslerin giderek boğuklaşması ve birkaç saatlik bir kısa devre.
  ... seretan
 5. 5.
  gereksiz bir gülme isteği , hafiflik , bu kadar uykusuz kalabildiği için kendiyle gurur duyma , dayanabileceği son noktaya kadar o gün de uyumama , sonra yatıp Allah ne verdiyse uyuma gibi semptomların görüldüğü durumdur.
  ... comengineer
 6. 6.
  umutsuzluk... hani o uykusuzlukla gelen melankoli varya iste o, ya da sabah az uyku ile gelen o melankoli. Gerci aynı sey ama... herseyden bıkmıslık, anlam vermeme, felsefe yapmaya calısıp sacmalama. belli bir dozdan sonra bagımlılık yapıp vaz gecememe. sabaha karsı elinde kahve ile uykusuz halde gün dogumunu izleme veya yagmuru dinleme. hersey olumsuz hersey bos. tüm umutlarımızdan vaz gectigimiz an. umutusuzluk sıcak bir dost gibi sana gelir, sen ise onu bir dost gibi karsılar sanki genede umut fakirin ekmegi misali birilerinin senin sessiz cagrının duyması icin bir umut beslersin genede ne gelen var ne giden... acar bir orhan veli okursun... *
  ... sir agda lancelot
 7. 7.
  ekip toplantısı sırasında;
  şef:bu böyleyken böyledir. şöyledir.bıdı bıdı..meydanbenim uyuma
  1 -1 ... meydanbenim
 8. 8.
  suratta gevşeme, sarhoş misali hareketler.. uykusuz insanlar genelde gergin olsa da edindiğim tecrübeye dayanarak; daha anlayışlı, ne dense tamam diyecek halde olunuyor. dünyanın en olumlu, ılımlı insanı siz olabilirsiniz o anda.
  ... elmyra duff
 9. 9.
  dayanıklı bir bünyeseyse günü ayakta yalnızca göz altı morluklarıyla atlatır. akşamına devrilir ama. *
  ... elmiyazarbenmi
 10. 10.
  defalarca tekrarlanan "gece ne yaptın?" sorularına maruz kalınmasıdır.
  ... systematicparanoia