bugün

uykusunu insanlara bilgi dağıtmak amacıyla bölen yazarlardır. adamdır onlar adam. bu başlığı gece vardiyasındaki yazarlara ithaf ediyorum.
kimisi uykuludur ama yatağa yatınca uykusunu oturduğu koltukta bıraktığını anlar. sonra tekrar uykusu gelsin diye aynı koltuğa oturup bekler, amacına ulaşır ve yeniden yatağa gider. sonra görür ki meğer uyku o koltuktan yatağa gelmemektedir. en iyisi koltukta yatmaktır, ne acı.
uykusuzluktan ziyade tüm gün akşama kadar* götünü devirip yatan yazarları da bünyesinde barındıran başlık..
gecenin körü de olsa iki kelam eden yazarlardır.
ergenler uyuyunca ortalığa çıkan yazarlardır.
yarın hafta sonu için bisiklet kiralayarak arkadaşlarıyla körfez turu yapacak olan yazarlarında bulunduğu yazarlardır * *
" kaliteli yazar hem suda hem karada hem havada yaşayabilen kimsedir " demeli ilk önce. vardır efendim böyle yazarlar. yaşam fonksiyonlarını surdurecek kadar yer, içer, uyurlar. birilerinin acilen bu duruma son vermesi gerekir. zira onlarda insandır.
kim ki diyor, uykusunu bölüp de sözlükte yazarsa diyor, ona diyor, iki cihanda diyor, o oooo diyor.
kör alıcısını bekleyen yazardır. uyku sersemı gelir de alır diye. *
(bkz: dersim varsa uyurum)
yanından sigarasını ayırmayan yazardır.
benimdir efendim. uyuyamıyorum. deniyorum çabalıyorum. ama uyuyamıyorum. artık çok kötü durumdayım. elim yüzüm şişmiş, okula gidemez bir hal aldım.
gündüz uyuyan yazarlardır. *
uludağ sözlük gece tayfası nın üyesidir. linkleri uyumadan görür.*
her gece olduğu gibi bu gece de geceye pusu tutan yazarlardır.
belki de haftasonu çalışmayacak olmanın rahatlığıyla erken yatma zorunluluğu olmayan yazardır. ertesi gün erken kalkması gerekiyorsa ve yine de uyuyamamıyorsa kahveden, çaydan uzak durması tavsiye edilir.
yarın akşama kadar uyuyacak olan yazarlardır.*
her gece 5 gibi ortaya çıkarlar. malum 5 olunca bir de sigara ateşlerler. yazarlar da yazarlar. adamdır lan onlar.
(bkz: evet ben de adamım)
(bkz: vedat özdemiroğlu)
(bkz: barış uygur)
(bkz: fırat budacı)
(bkz: umut sarıkaya)**
5te uyumuyoruz diye uykusuz yazar da değiliz hani. Bizimde uyuduğumuz zamanlar var. Ayıptır.
bir şekilde 3.5, 4e kadar uyumamış, uykusu geldiği halde " lan bu saatten sonra uyusam ne uyumasam ne? " düşüncesine sahip yazardır. uyuma 2 entry daha, güneş doğuyor.
(bkz: güneşi gördüm)
o değil de neden uyuyayım ki sayın sözlük?
(bkz: vampir yazarlar)
an itibarıyla ben.

bkz: saat.

edit: lan saat de baya geç olmuş. yani erken olmuş mu demek gerekiyo. aha paradoks oldu. böyle de enerji bakanının kararına uyup 6 da kalkmışım gibi oldu. daha uyumadım yanlış anlama olmasın.
uyuyabiliyor musun dedi. uyuyabiliyordum.
ama artık uyuyamıyorum. *