uykusuz dergisinin okuyucularının zevkle okuduğu karakterdir. okuyucuyu bir nevi çocukluğuna götürür. (şahsen öyle)
(bkz: uykusuz alınca ilk fırat ı okumak)
(bkz: fırat)
insanı yığan sevimli yaramaz ve bir o kadar da fırlama çocuk. *
fırat= hımmm.ağzımda tam bir parti havası var diyebilirim anne.neden mi? cicozun yeni çıkan çıldırtan nane formülü sayesinde tabiki bebişim.
anne= ariff koş bu yine paranın üstünü harcamış
fırat=dur dur içeri giriyimde öyle döv ev soğumasın...

ve

fırat=allahım nolur çabuk sıç bok çişli kaka sümüklü tost töbe töbe allahım aklıma yanlışlıkla girmiş

çizimleri ile insanı altına işeten velettir.
Dinimiz amindir. Evimizin çocuğudur Fırat. gözümüzün nurudur.
fıratım ya benim!
uğur gürsoy'un normal çocuk olarak nitelediği karakter fırat. aslında baktığımız zaman günümüzde her yeri sarmış olan benim 'eke karı' gibi çocuk olarak nitelediğim bütün üstün zeki olduğu düşünülen çocuklardan milyon kere daha sevimli, insan keşke bu fırat gerçek olsa yahu bile diyiveriyor içinden..
ama neden babası hiç bir öykü'de yok onuda anlamış değilim.

yeeak yeea! enee sıç bok göt böcekli bok aklın bilemedimi sanki karpuz deişik bişiymi beslenir ki bu kimin aklı gitmiş bence benim ki gitmemiş birincilik teli 100 puan turbo jetlisi komedi şakası meğersem burası benim evimmiş ve daha benzeri birçok lafıyla hepimizi bizden alan adamın yarattığı koca kafalı salçalı ekmek manyağı bir adamdır bu fırat.
her bölümde ayrı ayrı kendimi gördüğüm uğur gürsoy karikatürü.
(bkz: ene)
"en birinci ben" lafıyla beni benden alan karikatür şeysi. haa bi de "ağzından mı öpmüş" lafı da vardır.
(bkz: uludağ sözlük teki esbibi yazarı)
(bkz: doğadaki kedi hayvanı)
annesi gelenkçi olan ve sürekli kıçı tekmelenen çocuk.
herkesin, çocukluğundan bir parça bulduğu için bu kadar sevilen uğur gürsoy'un yarattığı karakterdir.
(bkz: allam yareppim)
(bkz: götüme bokuna)
(bkz: ağızdan öpmeli film)
(bkz: yenir ki bu)
son derece komik olan karakterdir. çocukluğumuzu yansıtmaktadır.

ayrıca, gülmek için: http://www.beslenirkibu.com/banyo
kendisi ahmet kayayla örtüşüyor.evet ikisi de başarılı ama ikisinin de beyinsizler tarafından boku çıkmış durumda.
güncel Önemli Başlıklar