bugün

çok garip durumdur dostlar.kafayı koyduğunda yastığa ulan uyanalı ne kadar oldu ki dersin oysa 14 15 saat olmuştur.bir derdin kafanı kurcalayan bir şey olmadığı halde yine uyuyamazsın.çok gariptir çok.
erken kalkma gibi bir derdi yoktur.
gereksiz olan vaktini yine gereksiz olan uyku ile harcamak istemeyen insandır.
erken kalkma derdi olsa dahi "uyursam uyanamam en iyisi uyumayayım" felsefesiyle hareket eden insandır.
şu anlarda ekrana bakıp bu yazıyı okuyan kişidir.
sabah olmasini hic istemeyen insandir.
kendine eziyet çektirmeyi seven, öğle saatlerinde ise ruh gibi dolaşan tiplerdir.
gece sessizliğini seven, gecenin verdiği nimetlerden mahrum kalmak istemeyen insan modelidir.
uykuyu sevmeyen insandır. uyuduğunda ya kabus görür ya da kabustan beter umutlandıran rüyalar.
uyanık olduğunda en azından verdiği acıya katlanabilir ama uyku halinde böyle bir durum söz konusu değildir.
işte o benim. hayır,hayır kimse üstlenmesin lütfen o rahatsız benim. bayılmayana kadar uyumam. uyku saatlerim 24 saatin içinde döner durur.2 gün üst üste aynı saatte uyumamışımdır yıllardır. 20 saatten az değildir asla uyanık kaldığım süre. hep yarım kalmışımdır uykuya yenik düştüğümde. hala hakkında düşünecek çok şey vardır. ve bir hata vardır o kadar köklü ki. fakat yine ne kadar yaklaştığımı hissetsem de saptayamadan pili bitiktir beynimin.
içinde bulunduğum durum. ne yapsam acaba. buna bir çözüm bulsam diye kendi kendime sorduğum ve bir cevap bulamadığım olay.
gündüz ışığında üstleneceği bir sorumluluğu olmayan, mutlu çiftlerin aşk gülücükleriyle kırık kalbinin biraz daha çatlamasını istemeyen insandır.
sanki vakit kaybıymış gibi gelir uyumak o insana.
uykunun, yaşamdan çalan tatlı bir tuzak olduğunu düşünen insandır.
sevilesi insandır. zira turuncu saçlıdır.
(bkz: sevdicek)
uykuda zamanı öldürmek istemeyen insandır.
çok uykusu olduğunu halde gözüne uyku girmemek durumudur.hayatına giren öküzleri saymak faydalıdır.
hastadır. ya ruhen, ya fiziken. normal bir durum değildir. uyku da, vücut için bir çok şey gibi ihtiyaçtır. yenilenmesi, dinlenmesi için gereklidir. uyumayacağım diye kendini zorlayacağına, en kısa zaman da bir hekime sormak, danışmak lazımdır.
(ayrıca; zaman kaybı ne demek arkadaş ya. gece işte herkes uyuyor. neyi kaçıracağını düşünüyorsun ki? dünyayı mı kurtaracaksın, balkona çıkıp?)
final gecesinde veya proje sunumu öncesinde nöbettedir efendim.
cumartesi akşamları yaşanan durumdur. pazar günü geç kalkma özgürlüğüne sahipken alışan bünyenin erkenden uykusu gelir inatla uyunmaz bir köşede sızılır.
bana oluyo bu çoğu zaman. uyuynca ölcekmişim gibi bi his. bak yine uykum var ben uyumuyorum. iki tane de sınavım var. çok boş şeyler yapıyorum ya. lan çok kötü ya.
uyuyunca sabah kalktığındaki kötü hissi yani yinemi yeni bir gün hissini geciktirerek kendini avutmaya çalışan insandır.
uykunun ne kadar garip bir şey olduğunu düşünen insanın uyuyamamasıdır. lan gözünü kapatıyorsun bir yerden sonra film kopuyor, gözünü açtığın ana kadar film şeridi boş. ne boktan bir mekanizma lan.
akşama kadar dayanırsam uyku düzenimi düzeltebilirim diye düşünüyor olabilir.
evet bu benim. bu aralar hep böyle oluyor. gece 24 e doğru acayip uykum gelir ama uyumak istemediğimden tam 3-4 gibi ancak uyurum. ve tabi ki her gün işe geç gitmek cabası.
https://twitter.com/#!/or...status/172066658532327425