bugün

gün içinde yada yakın geçmişte yaşanan olumsuzlukların beyni kurcalaması sonucu karşılaşılan durumdur.
uyku hapları işe yarar.
beyin kıvrımlarında dolanan gerekli gereksiz düşüncelerin neden olduğu lanet durumdur.
korkudandir. bende su anda olusan korku gibi. hayir o gelen sesler umarim sarki dinliyodur biriside odur. of yine eski gunlerdeki gibi olsun istemiyorum!
çeken bilir denilebilecek lanet bir durum değil lanetin ta kendisidir.
(bkz: insomnia)
(bkz: yorgunluktan uyuyamamak)
bazen uyku hapları da çok zor tesir eder bu duruma.
gözden uyku aktığı halde bir türlü uyuyamama durumu. Çok felaket,ayaküstü mahveder.
yorgunluktan uyuyamamak gibidir.
berbat bir durumdur. gozlerini kapatirsin doner durursun yatakta.
gündüz fazlaca çay-kahve tüketmekten şu an içinde bulunulan durum. başkalarını bilmem ama bende ağır hastalık etkisi yapıyor, o yüzden hiç anlamam dinlemem nerede olursam olayım kafamı koyar uyurum uyuyabildiğim zaman.
bir gün sonra girilecek olan kritik bir sınav gibi önemli hadiselerin sebep olduğu, uyku öncesi düşünce yoğunluğundan kaynaklanan rahatsız edici durumdur.
hayatı kaçırma korkusu yaşayan insandır. Büyük ihtimalle psikolojik sorunları vardır herkeste olduğu gibi.
mononükleozis dolayısıyla başıma gelen olay.
bok gibi bir durumdur, yaşama sevincini kaçırır.
ayrıca şuanda içinde bulunduğum durum dün saat 16.00da uyandım. hala uyuyamadım, gece içtiğim 1 litrelik kolaya borçluyum sanırım.

(bkz: kafeinin amk)
sıcaktandır. bi bitmedi amk.
Neden olduğu anlaşılmayan sinir bozucu durum.
an itibariyle icinde bulundugum durum.
Çalışıyordur.
Şuanki vaziyetimdir. Uzunca bir zamandan sonra, lise yılları yurtta kalırken aynı ranzayı paylaştığım güzel dostumla geçirdiğim güzel bir gündü sözlük. Çok özlemişim, vallahi bilmiyordum. Özlemeyi de unutmuştum, iyi oldu bu. Yalnız tek sıkıntı; o uyumadan uyuyamıyorum. Anlaşıldığı üzere.
geceleri sanki çok güzel şeyler oluyor ve ben bunları kaçıracakmışım gibi hissediyorum. halbuki her gece aynı.
Kalbi kırık Üzgün insanın başına Gelendir. Canı bedenden çıkacak gibi olur.
Genelde öfke kontrolünde sorun olan insanlarda görülen sorundur nalettir. Ama çözümü vardır. Bir gece uykum olup uyuyamamakla karşılaştığımda yine eski o berbat günlere dönme korkusu yaşatır.
yaşadığım sıkıntı, üstelik geçmek bilmiyor.
Dertleriniz var demektir.
Hiç olmadı bende.

Ne gamsız insanım o gün ne olursa olsun uykum geldi mi yatarım.
karantina ,uzaktan çalışma derken uyku düzeninin bozulması ,antidepresan ilaçların tükenmesi ile baş gösteren sorundur. gecede 6 defa bu sefer uyuyacağım diye yatağa yatıp tekrar kalkıyorum.

nispeten daha iyi durumda olan arkadaşlar için önerim , meditopia meditasyonları. uyku için özel seanslar mevcut. uykusuzluğumun daha hafif olduğu dönemde işe yaradığı denendi kanıtlandı.