bugün

bir ergenin hatıra defteri.

11 eylül 1999
saat sabaha karşı 2:30 suları.

*heeh şöle yakınına oturayım televizyonun. show tv yi açayım bakayım. uffff başlamışlan başlamış.
yaklaşık bir iki dakika sonra.
*noluya ya??içerden bi ses mi geldi??ulan babam uyanmasın şimdi durduk yere..
+naci sen misin oğlum??napiyosun bu saatte burada??
*ee..şey..uykum kaçtı benim..bende televizyonda ne var ne yok bi bakayım dedim..
+ne varmış ki bu saatte televizyonda??(çok puştumsu bir sorudur bu)
*hiççç...basket maçı varmış ona bakıyorum..bak lakers-sacremento..sıkıcı ama..
+heeee..ulan sıpa benim de uykumu kaçırdın..töbe uyuyamam daha..neyse otur da şu maçı izleyelim bari..
*neeyyyy...benim uykum geldi yatıyorum ben...
yeni gune bitkin, yorgun baslamaniza sebep olacaktir. ne kadar koyun sayarsaniz sayin uyku kacinca fayda etmez malesef.
kaçan uykunun kovalanabileceği en güzel koşul, sıcak çikolata eşliğinde artemis fowl okuyarak yatakta uzanmaktır.
geceyi sözlükte geçirmek için iyi bir bahanedir.
fazla uzaklaşmış olamaz zira izler hala taze.
genellikle herhangi bir sorundan, olaydan, beklentiden ötürü beyinin shutdown durumuna gelememesi, arasıra ufak log off durumlarrı ile gecenin geçirilmesi olayı.
geri getirmek için içilen süt bile kahve etkisi yapar. gitmiştir artık geçmiş olsun. ardından bip sesi ve yazar girişi.
uyku kaçmasının sebebi, iyi birşeyin varlığı ise güzel, yokluğu ise fenadır.*
yorgun argın eve geldikten sonra akşama kadar uyuyup, sabaha kadar oturma durumudur.
Uykunun firar etmesi, gelmemesi.

Bir sözlük yazarının dramıdır.
liselerin "uykum neredeysen çabuk gel x)" diye durum bildirisi paylaşmalarına neden olan durum.
sabah işe gidecek birey için kabusun başlamasıdır.
(bkz: uyumadan görülen kabus)
lanet bişeydir. ders kitabı bile okudum. aynada kendime baktım gözler faltaşı gibi. yarın sıctık
ders çalışarak geri gelebilir.*
kötü bir durum. hele ki yarın erken kalkmak zorundaysanız.
En kötüsü yatınca faltaşı gibi açılan gözlerinizin yataktan oflayarak kalkınca tuğla bağlanmışçasına kapanmasıdır.

Tavşan kaç tazı tut gibi bi garip hal.
(bkz: gelse de gitsek)
bir uykum bile yok anlıyor musun?
(bkz: bırak gitsin dönerse senindir)
Esnemekten ağzınız yırtılır, arada bir saniyelik göz kapaklarınız ağırlaşır
tam uyuma moduna girersiniz,
bir kişi durduk yerde ağzınıza sıçar bırakır,
işte o anda bu şerefsiz uyku kaçar.
Sigara üstüne sigara yaktırır.
hiç gelmeyen insanlar için sevindiricidir, içinde bulunduğun boktan durumun daha iyi halidir. keşke gelip, kaçan bir uykumuz olabilse.
sabah erken uyanma gibi bir derdiniz yoksa hiç problem değildir.
Sabah işe giderken it gibi sürüneceğini bildiğin halde sözlükte takılmaktır. Evet.
An itibari ile yaşadıgım durum 3 saat sonra işe gitmem gerek fakat hala uyumuyorum zor bir durum.
kaçan uyku elbet geri gelir, beklemek gerek.