bugün

davul zurna ekibiyle karşılanması pek verimli sonuçlar vermeyen limoni durum.
sigara-kavhe ikilisi sayesinde izmir marşı ile uğurlanabilir.
genelde akşam saatlerinde gelir halbuki gece gelmesi lazım. gel diyince gelmez, münasebetsiz.
tv karşısında kanepede uzanmışsanız birden ağırlık çöker ve göz kapaklarınızı taşıyamaz olursunuz işte en tatlı uykudur o an.
zestat tablet ile çok kolay ulaşılabilinecek durumdur.
ders çalışırken karşılaşılan durumdur. çaresi ders çalışmayı hemen bırakmaktır. aksi takdirde kazanan uyku olacaktır.
sadece ve sadece okulda olan olaydır. okuldan eve gelinince de anında geçer ne hikmetse. anlamadım ben bu işi.
geceleri uğramaz oldu biri ile aldatıyo galiba beni. sabah 9 sularında gelio hep benden yüz bulamayınca geri kaçıyo hemen.
"ne güzel işte, yat uyu" denilesi durum.
Ders çalışması gereken bir kişi için aksidir.
iyi geceler arkadaşlar. Beni sevdiğinizi biliyorum çünkü karmam artılarda.

Siz sevmiyorsanız da sabah uyanıp sözlüğe giren ponçikler bu giriyi görüp seni seviyoruz mesajı atacaklar bye.
Can sıkıcıdır. Keşke hiç gelmese. Başka bi şarj etme yöntemi olsa bünyeyi. Bi de upuzun süre kalıyor. 8 saat ne ya? Hadi buldun en iyi süreyi 6 saatle kurtardın. Ama 6 saat de ne ya çüş? O kadar saatte neler yapılır ya? 6 saat be?

geldi yine... neyse.
Daha 3 saat önce uyandım aq.
Kişinin vücudunun uykuya ve dinlenmeye ihtiyacı olduğuna delalet eder.
Kuafördeyken de gelmezsin be mübarek.
Uykuya daldıktan sonra her biri 60 ile 100 dakika süren uyku aşama döngülerine giriyoruz. Her evre uyku sonrasında vücudumuzdaki süreçlerde farklı bir role işaret ediyor.

Her döngünün ilk evresi uyku ile uyanıklık arasında uyuşukluk. Bu süreçte nefes alma yavaşlıyor, kaslar gevşiyor ve kalp atış hızı düşüyor.

ikinci evre biraz daha derin bir uyku. Uyanık hissedebilirsiniz ancak pek çok gece uykudasınızdır ve bunun farkında değilsinizdir. Üçüncü evre derin uyku. Bu döngüde uyanmak çok zordur çünkü vücudumuzdaki faaliyet en aza inmiştir.

ikinci ve üçüncü evreler birlikte yavaş dalga uykusu olarak biliniyor ve bu sürede rüya görülmüyor.

Bu evreleri tamamlamazsan ne kadar uyuduğunun önemi yok. yani 1 tur, 2 tur uyudun . 3. turun ortasında uyandın. kendini yorgun ve uykusuz hissediyorsun.

(bkz: https://www.bbc.com/turkce/haberler-dunya-41805344)

belki de uyumuşsundur ve bu yazıyı okuyamamışsındır. swh.
Birazdan yastığa baş koyuşumla sona erecek.
Özellikle bu aralar her an gelendir. Masa başında, toplu taşımada, yürürken, bir şeyler yaparken, yemek yerken. Hiçbir şeye hevesim yok gibi. Tek isteğim uyku sanki.
görsel
Yemeklerden sonra oluyorsa insülin direnci bakılmalı.
tam bu saatler ayakta uyuyorum.
16.00 da başlıyor 17.30 a kadar.

yemekte patates kızartmalı ekmek yedim çay içtim demli.
hala acım.
bir lincinizi alırım.
eheh.
Şaka gibi sözlük. En olmaması gereken anda gelmesi kadar sinir bozucu bir şey olmasa gerek.
Vücudun biyolojik saatinin devreye girmesi ile ortaya çıkan durum.Bazenleri fiziksel,ruhsal yorulmalardan da kaynaklanabilir.
kafeinle dolu insanlarda geç rastlanabilen durum.
Şu an nescafe içiyorum. Temizinden 2 saat ayaktayım.
güncel Önemli Başlıklar