bugün

yapılmaması gereken olaydır. gece geç yatmanın verdiği uykuya doyumsuzlukla hiç uyanmasa rahatsız olmayacak insanın telefonunun çalması üzerine kontörü olmadığı için beleş mesaj hakkını kullanarak "kimsin lan" demesi ve akabinde "ne güzel uyuyodum uyandırdın beni kına yak amk" diyerek tanınmayan numarayı güzelce bi kalaylamasıyla sona ereceğini sandığı eylem. öyle ya uykunuzdan uyandırılmışşsınızdır. lakin bu eylemi gerçekleştirdikten sonra hiç mi düşünmessin ey ademoğlu uyanınca pişman olacağını. part-time iş için yapılan başvurunun kabul edildiğini söylemek için arayan hanıma o mesajı attığını. sonra özür mesajlarını arda ardına sıralayacağını..

(bkz: o hikayedeki mal benim)
sevgiliye atılacak sms i babaya atmak ile sonuçlanabilecek eylemdir, hıyarcadır, malcadır. bitmez tükenmez alay konusu olmaktır, haftalarca unutulmaz. zıçtık...
kpssye başvururken deneme sınavı için numaranızı isteyen bir dershaneye numaranızı vermişsinizdir. siz uyurken aramışlardır * uyanınca sevgiliye atılacak olan mesajı [ya uyandım kimse yok evde aşkım kahvalıta hazır değil ne yicem ben hayatım ya] cevapsız aramanın üstündeyken mesaj gönder açılır bu mesaj yazılır ve hızla gönderilir. sonra iletim raporu gelince farkedilir. akabinde telefon çalar numara arar yanlışlıkla bize gönderdiniz sanırım meksikaliyarimekmek bey denir hafif alaycı bir biçimde bu utançla meksikaliyarimekmek'in telefonu kadının suratına kapatması durumudur.
- artyk dayanamgyoxum
yardgm et
cok uxkum gdledi...

(ersin karabulut'un sandık içi serilerinin birinden araklanmıştır.)
uykulu iken arama yapmak kadar kötüdür. neler söyleneceği belli bile olmaz.

(bkz: uyku sersemliği)
başını derde sokar çoğunlukla.
-nbr? napıysn?
-hjdjk hıhı evethmmsk!
-?
tek göz açık yapılır genelde,karşıdaki kişiye göre uygulanan bir işlemdir.önemsizse aman boşver uyuyordum derim diye düşünülür