bugün

Rüyada havadan gelen topa gelişine vurma ümidi ile duvara tekme atmak.
Uçakla ankaraya gidiş esnasında uyurken, uyku hali ve kabin basıncından mıdır bilemedim bilinçsizce ''aueuauawwwww'' diye bağırmışım.. kulağımda kulaklık olduğu için duyma gereği de duymamışım.. gözü bi açtım hostes elinde bir bardak suyla karşımda..akabindeki diyalog
b: ben
h:hostes
yy:yanımdaki yolcu
--------o----------
h: beyefendi iyimisiniz?
b:ben iyiyyim de bu ne demek şimdi iyimisiniz diye insanları mı uyandırıyorsunuz artık?
h:(kem-küm heralde söylemek istemedi) yok bir an bir rahatsızlık geçirmiş olabileceğinizi düşündük..buyrun (suyu uzatıyor)
b:teşekkür ederim de yani bu uyandırmadan da gelip bakabilirsin nedir yani bu(bak daha artslik yapıyorum)
h:.. afedersiniz iyi yolculuklar
yy:(hafif de alkollu benden yaşça büyük bir abimiz)birader kadın haklı 1 dk aüewwwwwww diye çığlık attın anasını siktn ortalığın ondan geldiler yani
b:!''+%&%&=)?=)(&%
malafatı avuçlamak.
sayıklamaktır efendim. geçen gün kardeşim oyun oynarken ben de uzanıyordum. uyuya kalmışım. uykumda "mobilyalar geldi mi? söyle boyacılara güzel boyasınlar dikkatli çalışsınlar." diye sayıklamışım. uyandım kardeşim asdafaasf abi iç mimarlığa mi heves ettin sen diye güldü anlamayınca ben anlattı. sonra gitti anneme anlattı. daha sonra üniversitede okuyan kardeşimle annem telefonda konuşurken "abim napıyor" demiş. annem de "ne yapsın uykusunda ev diziyor" deyip anlatmış olayı. kardeşim beni aradı "abi mobilyalara bir şey olmamış di mi dadfasf" dedi. bütün aile beni konuşuyor.

uykuda bilinçsizce yapılan hareket pişmanlıktır.
çılgınca konuşmak ve uyanınca konuşmaya devam etmektir.
Osurmak. Kimse uyurken "aman osurmayım" demez.
gülmek. bazen böyle tebessüm gibi bazen hafif kahkaha atarak. şimdi bunu yapan çocuk falan olsa -ayyy çok tatlı- denebilirdi eşşek kadar yetişkin olunca daha çok korkutucu oluyor.
kahkaha atmak. Bizzat ve şahsen rüyada arkadaşım ayağı takılıp düştüğünde kendi attığım kahkahaya uyanıp, yatağa oturup kahkaha atmaya devam etmişliğim vardır. *
bir kolun veya ayağın fütursuz bir şekilde, bir anda kendi bağımsızlığını istercesine ileri doğru atlama hareketi yapması.

(bkz: nereye gidiyon amk)
Uyandırmaya çalışan arkadaşın kıçına tekmeyi basmak , aniden irkilmek elektrik çarpmış gibi.
sabah kalktığımda kendimi yattığım yerde bulamamak. yatakta gezintiye çıkıyorum resmen.
titreyerek yataktan dusme tehlikesi gecirmek.
sabah kalktığımda kendini yerde bulmak.

çok kere ranzadan düşmüşlüğüm vardır. o travma bile uyandıramamış, düşün yani.
sanırım küçükken çok film izlemişim ben.

bir süredir memleketimde annemlerin yanındayım. bi taraftan iş falan arıyorum. artık stresten midir nedir garip garip rüyalar görüyorum bu rüyaların ortasında hep babam uyandırmaya geliyor.

bir keresinde epey erken bir vakitte gelmiş omzuma dokunmuş uyandırmak için usulca, adamın bileğinden kavrayıvermişim kuvvetlice.* heralde kendimi uykusunda silahı çalınmaya çalışılan biri olarak görüyordum. * allahtan üstüne bi de iki tokat falan çekmemişim adamcağıza. sabah peder beyin yüzündeki şaşkın ifade aklıma geldikçe sırıtıyorum.
sırıtmak. bildiğin 32 dişi gösterecek şekilde sırıtmak. fotoğrafımı çekmiş kardeşim kendimden ürktüm resmen.
yastığı yatağın dışında fırlatmak sonra gecenin bir yarısında uyanıp o yastık orda ne geziyor lan demek.
uyurken yatakta ayaklarını ayak ayak üstüne atmak.
horlamak. hanginiz bilinçli horluyor? yazılmadığına şaşırdım.
biraz sendeledikten sonra yarı uykulu bir şekilde gölgesini görmek duvarda ve o gölgeyi düşmanı sanıp duvarı çimdiklemek gibisi komik şey görmedim.
nefes almak vermek.
sevgiliyi kendi yatağından atıp, bi daha da gelme buraya diye bağırmak.
gunduz yasadiklarini gece sayiklayarak anlatmak.
duvara kafa atmak, ardından etrafa saçma sapan bakışlar atmak.
Yanında yatan kişiyi dövmek, yataktan itmek, yataktan düşmek, uyur gezerlik, çığlık atmak.
Hepsi de maşallah mevcuttur bende.
ayağı merdivende boşa atıyormuş hissi gelmek.
güncel Önemli Başlıklar