bugün

isveç’te yapılan araştırma, uyku düzenindeki kısa süreli bir bozulmanın bile kişilerde yaşlılık hissi oluşturduğunu ortaya koydu.
uyku, bedenin kendisini yenileyebilmesi için olmazsa olmazdır. her şeyin ikamesi var, uykunun ikamesi yok--henüz.
çok önemlidir düzenli uyku uyumak yaşam kalitesini arttırır.
Önemli olan bir şey. Benim de hiç uyku düzenim olmadı, çocukluğumdan beri 3 saat uyuduğum da oldu, 10 saat uyuduğum da. Ama üniversitede bu düzensizlik olmasa daha az baş ağrısı yaşarmışım onu fark ettim. Yurtta kaldığım için mecburen düzenli olarak belli saatlerde uyuyorduk çünkü.
Buna takıntılı insanlar bana her daim tuhaf gelmiştir.

Bir gün uyku zamanlaması bozulsa fenalık geçirenler, günlerce kendini toparlayamayanlar falan. Noluyor lan?

Çocukluğumdan beri hiç uyku düzenim olmadı, yoksunluğunu da hissetmedim.

Yeri gelir 2-3 saat uykuyla işe gider, hiç de ayılıp bayılmadan evime dönerim.

Yeri gelir işten çıkar eve gelir bir parça bir şey yiyip uzanırım 9 gibi uyuyakalırım sonra gece 1 gibi uyanır oturur sabah 5 gibi geri yatar 7.30da uyanır yine işe giderim. Kulağa karışık geliyor ama mis gibi de oluyor mesela.

Bilmiyorum, hayat uyku düzeni olanlara zor bence.
değişiyor sürekli, çok sık bozuluyor bu aralar.
Yine kaydı.
Düzeltmeye çalıştığım. Bence olacak.
o nedir domates mi?
Sidyal ritmimizi bozmamak adına kesinlikle önem göstermemiz gereken öncelikli aktivitedir uyku. Öncelik uykunuz sayın yazarlar. Düşüncelerinizi ve davranışlarınızı etkileyen kritik faktördür.
benim var ama bu çizginin dışına çıkınca aşırı baş ağrısı yaşıyorum günüm zehir oluyor. bundan dolayı geç yatmamaya özen gösteriyorum.
Ne düzenimiz var ki uyku düzenimiz olsun amk.
saat 16 00 da dunyadan kopuyorum.
gozum acik ama icim uyuyor. aklimda surekli bir uyuma istegi.uyuyan bir kedi gorsem yanina kivrilasim geliyor.icimde bir sicaklik olusur surekli uyumak isterim.dala konmus uyuyan serefsiz bir guvercin her sey bana uykuyu cagristirir. her sey yumak yumak oluyor tarifsiz bir duygu yumusacik seyler.
hah iste o saati uyumadan atlatirsam 5 bucukta öküz gibi olurum.sigara icip her seye süğürlenirim.
gece de yatak batar hortlarim saat 16 00 da gelen o uyku after partiye gider.
çok değişik bir düzen. kime göre düzenli olduğu çok muamma zaten, ilkel yaşamdan beri gün ışığı da gün ışığı diye uyanmaklar neden. normal insanları baz alıyorum ve bu düzen çok şaka, gözlerimize sumaklı soğan dökülmüş, bu soğuk kahvede sabahlarım bazen günlerce gibi olmuş göz kapaklarımız, etek sarı sen etekten kırmızısan gibi kornealarımız.. neyse şaka. sıfır melatoninle yaşamak çok zor. jaluzi.
Asla yerine sokamam. Sabaha kadar dururum oyun oynarım derim tamam zaten saat 6 bugün uyumayım. Ancak akşam 7 civarları çoktan uyumuş olurum. Uyku düzeni kalmaz.
bende olmayan..
Bu aralar tam boklanmış olan adında düzen kelimesinin geçmesi bile hata olan söylem.
Şahsım adına bozulmuştur. Uğraş dur toparlamak için.
Yok ki uyku duzeni amk. Bizim evde saat 8.oo de hayat basliyor. Ben anlamiyorum sadece ben ise gidiyorum neden neden ? ise gitmiyorsunuz neden saat 8 oo de uyaniyorsunuz benide uyandiriyorsunuz neden ?
düzen mi? nerede? ben neden göremiyorum o düzeni?
bozulmuş olan düzendir.
evden çıkamadıkça hiç bir anlamı yoktur. yatsam vakit kaybı kalksam bir sürü iş. ne uyku düzeni kaldı ne çalışma düzeni.
öyle bir düzen yoktur, hiç olmamıştır.
Mütematideyen içine ettiğim düzen. Hiç dikiş tutturamadım.
herkesin bozulmuş... benim neden aynı?
Sağlık için, korunması elzem, sanki.
güncel Önemli Başlıklar