1. 1.
  an itibarıyla içine ettiğimdir.. biyolojik saat , güneşten faydalanma süresi vs gibi kavramlarla iflah olmaz şekilde ilişkili bi şeydir..doktorlar baş ağrısı sürekli halsizlik vs gibi şikayetlerde yemek ve uyku düzeni soruşturmasına girerler..güneş ışığına bağımlı olduğumuz için , hastalıklara davetiye yollamaktır gecelemek..
  kısır döngüye çok müsaittir uyku düzeni , gece uyumayıp yarasa gibi pcnin başında asılı kalmak , ertesi günü gündüz uyumak sonra akşam gene aynı sıra..bi bozuldu mu tek çaresi , gündüz dayanıp akşam saat 19 sularında uyumak ve ertesi güne 06da uyanmak olandır..mamahif , teoriyle pratik farklı şeyler..yani denilebilir ki , bazı kimselerde düzensizliğin düzen olması durumudur..
  (bkz: hiç düzelmeyen uyku düzeni)
  11 -1 ... hefeweizen
 2. 2.
  beş aydır hiçbir şekilde olmasa da iki hafta da tekrar kavuşulabilen bir şeydir.
  4 ... farah
 3. 3.
  uygulandığında ziyadesiyle yararlı ve gerekli kavram. şu an yaptığım gibi terkedenlere ise "uykuyu düzen" tanımlaması pek münasiptir.
  1 ... m balgo
 4. 4.
  an itibariyle sözlüğün içine ettiği hede.
  2 ... kinix
 5. 5.
  (bkz: jet lag)
  1 ... selfless
 6. 6.
  nedense içine edilirken keyif alınan, ancak bozulması nedeniyle yaşanan sıkıntılar sonrası insanın kendi kendine küfür etmesine sebebiyet veren.
  3 ... rakimalboga
 7. 7.
  vardiyalı çalışan için olmayan bir düzendir.
  1 ... gwaihiri
 8. 8.
  bu entrynin giriş saatinden de anlaşılacağı gibi, düzülmüş düzendir.
  1 ... saipsiz
 9. 9.
  bir kere bozulunca bir daha zor sağlanan düzendir.

  (bkz: gece kuşu olmak)
  sonraki aşama, (bkz: insomnia)
  ... statik smiley
 10. 10.
  daha da kötüsü, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte uyunan uzun bir tatil sonu hiç ara vermeden akşam 9 gibi efendi gibi yatmak ve ilk tatille sabahın ilk ışıklarını görmeye devam etmeyle oldukça sarsılan birşey. alenen tecavüze uğratılır kendisi.
  1 ... sanzelize canavari