bugün

yemeklerin hepsi taze sebze veya bakliyattan uydurulmamışmıdır.
uyduruk isimleri fransızca'ya çevrilip, lüks bir restaurantda servis edilse ve şefin spesyali denilse, uyduruk olduğunu kimsenin farketmeyeceği yemeklerdir.
beş tane oğlu olan annemin bunaldığı zaman yaptığı yemektir. adınıda kendi koymuştur; ''şaştım aşı'' o an dolapta ne varsa tencereye yada tavaya boca ederek bize sunduğu yemektir. yemeğin malzemeleri her seferinde değişiklik gösterir ama biricik anneciğimin sevgisinden mahrum değildir.
(bkz: çılbır) yoğurt +yumurta+ baharat
salçalı makarnaya sosis ve kaşar rendeleyip ısıtmaktır en basit örneği.
uyduruk olması efsane bir tat olmasına engel olamayan, patates kızartması, omlet, yumurtalı ekmek, makarna gibi sunumları en sevilerek yenen yemeklerdir.
genelde öğrenci evlerinde yapılan dolapta çok fazla bişey kalmadığı ve ay sonu itibariyle çok fazla erzakta alınamıycağı için elde ne varsa karıştırıp yapılan yemek çeşididir.aslında en lezzetli yemeklerdendir kendileri çünkü yenme anında yiğenler çok ama çok açdırlar ve lezzeti gözleri görücek durumda değillerdir.
(bkz: taşak kebabi)

daha uyduruğunu ne gördüm, ne duydum...
(bkz: yemekteyiz sabahat)
(bkz: kebapzade)
ben bu kadına gıcık mı oldum acaba ya?
güneşte kızarmış bol salçalı gergedan y.rrrrağı isimli güzide yemeğin de yer bulacağı yemeklerdir.
(bkz: türlü)
ne var ne yok al buzdolabından, yağı dök ısıt, soğan kavur, salça koy, malzemeleri salla, üstünü kapatacak kadar su koy, tamam. bu ne lan böyle yemek mi olur?
bir tarafımızdan uydurup yaptığımız yemeklerdir.
(bkz: sosyete mantısı)
kolay herkesin yapabileceği yemeklerdir. (bkz: makarna)