bugün

önce elini yüzünü yıkaması gereken insandır. pis be.
Boğazım köpek saldırısına uğramış gibi yırtık, doğru düzgün yutkunamıyorum konuşamıyorum.

Çok şanslı insandır.
Mutlu, sağlıklı ve enerjiktir. Zayıftır çünkü metobolizması erkenden çalışmaya başlar yada şişmandır acıktığı için uyanmıştır.
güne "dolu depoyla" başlayan insandır, dengeli beslenmenin ilk adımını atmıştır.
Uyanır uyanmaz çılgınlar gibi aç uyanan insandır.
Ben de onlardan biriyim. Kahvaltısız yaşayamam. Gözümü açar açmaz mutfakta buluyorum kendimi.
vurdurmuştur.

enerji ihtiyacını tamamlayıp yeni vurdurma maceralarına yelken açmak istiyordur.
Kahvaltıyı seven veya karşısına güzel bir kahvaltı sofrası çıkan insan modeli.

Evde kendim hazırladığımda biraz ayılmam gerekiyor. Kuzenimde kaldığımda çok kısa bir masayı kesip sonra yumulabiliyorum. Adeta masasına göre muamele bu...
Kahvaltı yapmadan güne başlayamayan, gözünü açar açmaz, çayını koyan, keyifle kahvaltı hazırlayan neşeli insandır aynı zamanda.
Dikkat edin, bu insan tipi, sabahları nemrut kıvamda uyanmaz, ömre ömür katan, eğlenceli ve olumlu insandır.
1 muz + 2 kaynamış yumurta + 2 tane çiğ tuzsuz badem + 1 tane ceviz + 1 dilim beyaz peynir.

hafta sonları hariç hiç değişmez menü, alarm saati 06:00, kahvaltı saatim 06:15/20 gibi. çok programlı adamımdır.
Midesinde rahatsızlık olabilir. Sabahları mide yanması yaşıyorsa bişeyler yemeden geçmez o.
hemen değil 10 dk. sonra.
hayat dolu insandır.genelde bu tipler tez canlı olur.neşeli ve heyecanlıdırlar.kendilerini önemserler.sağlıklarına dikkat ederler.
Ben uyanır uyanmaz midem bulanıyor bu tipler de sabah sabah camış gibi yiyor.
Kahvaltı hayatımızda en önemli yemek öğünlerindendir.
Uyanır uyanmaz kahvaltı yapmayı bilmem de uyanır uyanmaz içilen sigaranın zevki bir başka.
Ben degilimdir. En az 3 saat gecmesi gerekir o yuzden kahvaltiya uyanmayi hic sevmem.
arabaya ilk iş olarak benzin koyan şöför gibidir.
Böyle insanları bir türlü anlayamamışımdır. Mideden midir? Mutluluktan mı? Bilinmez.

Şahsen ben uyandıktan sonra, bırakın kahvaltı yapmayı, ilk yarım saat hayatı sorguluyorum. Biz neyiz?, nerden geldik?, neden erken kalkıyoruz?, amacımız ne? Bu sorularla geçiyor.
Sonra, afyon patlaması adına bir sigara yakıyorum. Kahvaltı hazırsa bir iki lokma birşey atıştırırm, yoksa zaten zahmete girip hazırlamadan çıkarım.

Ama sabahın köründe kalkıp, bir de özene bezene kahvaltı hazırlayım yiyen insanlara imreniyorum.
Heralde bu kişiler, yastığa başını koyar koymaz uyuyan kişiler.
ben lan bu. aynı ben.
kardeşim ilk önce bi ayıl bi gözün açılsın.
bize afiyet olsun demek düşer.
Geceleri hafif beslendiğim için uyandığımda haliyle aç oluyorum. Akşam 21.00'dan sonra besin alımını keserseniz gece rahat ve derin bir uyku çekersiniz, ayrıca kahvaltı alışkanlığını da ister istemez oturtursunuz.
yahu siz acıkmıyor muaunuz uyanınca? çok ilginç gerçekten. Sabah uyanmanın nedeni kahvaltıdır zaten.
Yemeği seviyordur. Ben sevmem. Beyaz peyniri ekmeksiz yer.. ben yemem. Yumurta yer.. ben yemem. Bütün sarılar döner dolaşır onun ekmeğinde patlar.. bizde yumurtanın sarısı ortaya konur herkes ekmeğine göre bandırır.
nasıl canı istiyor hiç anlamadığım bir mevzudur. hayatımda kahvaltı yapmadım.