bugün

bir kere başıma gelen olaydır. olaya anlatayım isterseniz. bir gece ansızın uyandım uyku felci falan yoktu normal kendimdeydim. arkamı döndüğümde tanımadığım orta yaşlı bir adam arkamda bana bakarak dikilmiş vaziyette duruyordu. çok uykum vardı o sırada olayı kavrayamadım. adam bana kendisinin aslında kendisi olmadığını ve aslında kendisinin uzun bir süre önce kendisi hiç kendisi olmadan öldüğünü söyledi. bunu söyledikten sonra hızlı bir şekilde yaşlanmaya ve derisi yeşil renge börünmeye başlayarak ağzından siyah bir şeyler akıtmaya başladı. bunu yaptıktan sonra çürümeye başladı nedense bunu gördükten sonra olay ilgimi çekmeden ona sırtımı dönüp çok hızlı bir şekilde uykuya daldım.

buda benim sabah uyandığımda bana 'keşke üzerine gelseydim keşke ona dokunsaydım' dedirten bir anımdı

ve evet tabii ki de korkmadım (gb)

bu arada uyanıkken rüya görme olayı insanın korkunç veya etkili bir rüyadan, rüya da ki mekan kendi odası veya uyuduğu mekan ile aynı olduğunda uyandığı zaman kendisini halen rüyada olduğunu düşündüğü için rüyada kaçtığı veya saldırdığı kişiyi arama olayıdır. halüsinasyon görme durumu da mevcut

(bkz: olaylar) (bkz: halüsinasyon)
rüya ile gerçek hayatını karıştıran kişinin geçirebileceği durum. rüyada gördüklerini uygulaması taktirde başına tonla iş açabilir.

(bkz: kıza tecavüz eden adam)
(bkz: superman olduğunu iddia eden adam)
(bkz: uçan adam sabri)
uçmuş insanların yapabileceği eylemdir efenim: (bkz: ne içtiysen aynısından istiyorum)
imkasızdır çünkü rüya sadece uyku halinde görülebilir. Uyku dışında rüya görmek argoda "sen ne yapdığını biliyor musun?" demekdir.
uykusuz geçen 2. günün sabahında yahut gecesinde * rahatlıkla görebilirsiniz.
(bkz: daydreaming)
Amerika'da yaşayanların bir süre gördükleri - hala gösterilmeye çalışıldığı dönemler olmuyor değil- rüya. (bkz: amerikan rüyası)
imkansız olan fantazidir.

insan beyni rüya oluşturduğu zaman zaten 'uyuma' sürecindedir. rüya görmekten kasıt ayakta durmak ya da gözlerin açık olmasıysa olabilir fakat o zaman cümlenin 'ayaktayken rüya görmek' ya da 'gözler açıkken rüya görmek' olarak değiştirilmesi gerekir.

insan beyni gerçek dünyadaki algı bilinci açık olduğu sürece asla rüya göremez.

(bkz: fizyoloji)
çok yorgunsanız veya aklınızda çok önemli başka bir şey varsa, özellikle ayakta uyuduğunuz süreçlerde gerçekleşen olaydır. bazen tek olan insanı iki görürsünüz. bazen yanyana duran iki motoru çift gördüğünüzü sanıp dışardan gelen uyarı ile o motorların aslında iki tane olduğunu anladığınızda mutlu olursunuz.
insan hayatında nefes almayı istemekten bile daha çok istediği birşey hakkında gün içerisinde makul miktarda düşünmesi, hayal kurması üzerine gerçekleşen durumdur.
uzun süreli uykusuzluk durumlarında, aşırı kahve tüketiminde karşılaşılabilecek olaydır.
36 saat uykusuz kalmaya calisan herkesin basina gelebilecek hadise. hayatta olmayan akrabasiyla muhabbet etmeye cabalayan adam taniyorum.
mutluluktur.
uyanıksınızdır ama her şey sanki toz pembe bir rüyanın içindeymişçesine güzeldir.
(bkz: magic mushroom)
rüya duymak şeklinde de gerçekleşebilecek cozutma.
sevgiliyi veya sevdiğini görmek.
"kürdistan" diyenlerin yaptığı şeydir.
(bkz: evrim teorisinin bilimsel olduğunu düşünmek)
(bkz: ayakta uyumak)
halüsinasyondur. ya uyuşturucu fazla kaçmıştır ya da birkaç gün uyunmamıştır.
ateşli hastalıklarında buna yol açtığı dilden dile dolaşmaktadır .
"-inanmıyorum, cıa'in sitesinde yorum yazıyorum şu an" gibi birşeydir.
aşık olduğunda gerçekleşen durumdur.kısa sürede uyanılır.rüyaymış denilip yola devam edilir.
iki halisunojen çakan herkesin yapabileceği eylem**
(bkz: lsd) / (bkz: acid)
uyurken kabus görmektense tercih edilebilecek durum.*
saat itibariyle sözlük başındaki yazarın başına gelebilmesi muhtemel hede.