bugün

bir kac olasilik sonucu gerceklesebilecek durumdur.

geceyarisi gecirdiginiz trafik kazasi sonrasi suuru kapali bicimde hastaneye kaldirilirsiniz. sabah saatlerinde uyandiginizda basucunuzda doktor ya da hemsire olan platonik askinizi gorursunuz.

arkadaslarla butun gece eve kapanip alkol kokain esrar allah ne verdiyse takildiktan sonra kime gore sabah oldugu belli olmayan bir saatte yari saydam bir sekilde platonik askinizla ayni yatakta uyanirsiniz.

kutsal gecelerden birinde allahim sen yarin sabah platonikimi yanima koy diyerek butun geceyi duayla geçirdikten ve beyin damarlariniz catlayana kadar telepati kastiktan sonra bir mucize eseri sabah uyandiginizda platonik askinizi yaninizda bulabilirsiniz.
rüyada uykudan uyanmaktır.
filmlerde olur genelde.
filmlerde bile olmaz, olmadı, olmayacak.
(bkz: kitabini okumadim ama filmini izledim)
(bkz: yok daha neler)
- aoöeehr * mnskim... aysel???
+ efendim canım...
- sen...nası...niye...noluyo ya?
+ kalp krizi bitanem kalp krizi...
uyandığına inanamamaktır.
olmaz demiyelim olmaz olamaz diyerek yeni bir istikamete devam ederim. hayatta bazen ihtimal dahilinde olmayan bazi hoş olgular ender de olsa basimiza gelebilmektir.

gerci hep hoş olmayan ve evdeki hesabin carsiya uymamasi gercekliği sarsa da dört bir tarafimizi nedense insanoglu denilen mahlukat derin bir arabesliğin içinde yuvarlanirken ya tutarsa şıkkını pas geçmekte ve zaten ezici bir matematiğin içinde ezim ezim ezilirken üstüne zar atma korkusu ve eşeği saglam kaziğa bağlama olgusu tavan yaptiğindan kelli hayatlari bir zindan içinde geçmektedir.

evet umut etmek bazi zamanlar -coğu zaman- cilde zararlidir ama umut etmedende yasanmaz ki arkadas. herseyin bombok gittiği vakitler tam dibe yuvarlandiğiniz ve direkte patladiğiniz da etki tepki kanunu cercevesinde düsüs hizinizin tam tersi bir kuvvetle ars-i alaya cikabilirsiniz.

bir vakitler ciplak ayaklı kontes namiyla taninan bir sinema oyuncusunun yükselisine sahit olan ve onun üc filmine yönetmenli yapan cok sigara içen ve alkolik bir yönetmen dostumu dediği gibi bir senaryoda mantik arabilirsin, ama hayatta böyle bir sey dediğini hatirlatirim size.

ne kadar kelek seyler olursa onun tam tersi olan iyi tesaduflerin olacağini ayni sayida olduguna dair kalibimi basarim.

gelgelim ki insan doğasi biraz mazohist oldugundan kelli iyi tesadufleri görmez, görse bile gözlerini kapatarak degerlendirmez. ama kelek tesadufleri ise holmes gibi aninda ebeler ve onlari pireyken deve yapar.

sözümüzün özü; ve hayat yeniden senaryonun disina cikiyor....
"yeme de yanında yat" değimine karşılık gelen durumdur.

ancak ne yazık ki bu durumun bir halüsinasyondan ibaret olması kuvvetle muhtemeldir. tabi bu durumda da sizin kayışı tamamen koparmış olduğunuz gerçeği yadsınamaz.*
o artık "platonik" değil...aileden biridir!
(bkz: çölde su bulmak)
(bkz: serap)
kişide ne zaman öldüm, ne zaman sorgum yapıldı, ne zaman buraya geldim? ne kadar kolay oldu ben ne mübarek adammışım etkisi yaratabilecek hâl.

(bkz: ecelsiz ölmek)
(bkz: cennet)
-hacı dün rüyamda bizim yan komşuyu gördüm lan bir uyandım ki ne göreyim..
+yok artık!!!
-evet evet uyandığımda yanımdaydı.
+hassiktiiirrrr. eee sonra...
-yarım saat falan seviştik.
+ee... >½$>½][\}]\}]\[]>#$#½
-sonra annem geldi.
+tüh bee.. sıçmışsın abi.
-ya hiç sorma, annem gelip üstümü örttü, götüm açık kalmış da biraz.
+hobaaaa...
uyanıkken rüya görmek gibidir. gerçek olduğu anlaşılırsa akıl baştan kaçabilir.
şanslı bir insan olduğunuzun en açık belirtisidir. *
sabah ereksiyonuna farklı bir misyon kazandırır.
(bkz: uyurken kıçı açıkta kalmak)
inanın bana olsa hayda nerden çıktın derdim
Platoniğimizide mi yaşamayacaz arkadasım
Ardından bi tane Sezen patlatır geri dön geri dön.
eğer bir rüyaysa hiç bitmemesini temenni ettiğim durum. yoksa kim charlize therona hayır diyebilirki.
post-modern bir komediye (romantikliği tartışılır) konu olabilir.

(bkz: The Purple Rose of Cairo)
(bkz: kedidir kedi)
genellikle tersi olan, uyandığında platonik aşkının yanında olmadığına kahretmek şeklinde sonuçlanan durumdur. uyanıldığında yanıbaşında olan kişiyle de platoniklikten çıkılmış olsa gerektir.*
"hadi canım, kesin rüyadayım." diye bilinçli uyanmalarda tek bir ufak serzenişle bu psikoloji atlatılacaksa da, gerçek olduğuna epeyce inanılan bir rüyadayken uyanmak kadar da kötüsü yoktur.

tabii kötü olasılıklar da akla gelebilir (bkz: yastığına aşık olmak) (bkz: allah muhafaza)
bu uykuda meni gelmesi olayıdır aslında uyanmamışsındır sadece rüyandaki fantezilerin devamı niteliğindedir .
rüya sanıp geri gerisine yatmaktır......