bugün

MiLLETiN balık hafızalı olduğunu görüp fazlasıyla sinirlenen kişi söylemidir.
uyanda etrafına bir bak bakalım kimler senin geleceğinle,çocuğunun geleceğiyle kumar oynuyor gör!!!!!
sevişme kapasitesi yüksek ve kendini modern zanneden birtakım erkeklerin duymak istemediği sözcük grubu..Onlar için önemli olan sekstir..başka birsey değil..kim verirse versin ama yeter ki versin anlayışını benimsemişlerdir..Toplumun kültürel değerleri mi? Öyle birseyi de hiç duymamışlardır...Ama her zaman güzel bir bedduam vardır bu inanlara..ilerleyen yıllarda insallah kızın kucağında bir çocukla eve gelir...Sende Kimden olduğunu bilmediğin torununu seversin böyle güzel güzel...
mor ve ötesinin dünya yalan söylüyor albümünün en son şarkısı olan "uyan"da da geçtiği gibi;
sadece renkler vardı,
sonra kayboldu onlarda,
bir nefes alamadan.
ah bu hayat anlamsız bir şaka,
herkes bunun farkında.
çok sıkıldım ağlamaktan,
duymaktan.
bu "ahlahsız" oyunlara,
devam etmek "günah günah günah".
"uyan" artık uyan,
uyan dostum uyan,
uyan artık uyan,
bu "karanlık uykundan"
(bkz: mesut yar la uyan turkiye)
ülkemizin gerçeklerini göremeyen insanlara sağduyulu insanların yaptığı sesleniş.ülkemizdeki herşey çok çabuk unutulduğu için yapılan feryat.bir deprem oldu hemen unuttuk.binaların bakımı yapılmıyor,halk ne olacak bilmiyor.yazık denilesi bir durum ortaya çıkıyor.maalesef uyuyoruz.ülkemize örülen ağları görmüyor,görsek de görmezlikten geliyoruz.bir kısım sağduyulu insan isyan ederken görmeyen çoğunluk yaraya parmak basmaktansa o parmaklarla oralarını buralarını karıştırıyorlar.söyleyen iyi söylemiş anlayana sivrisinek saz;anlamayana davul zurna az diye.
(bkz: uyan türk evladı uyan 30 kupona alınmadı bu vatan)
%60ı aptal olan türk milletine sen söyle sen işit şeklindeki sesleniştir. bu arada kalan %40 hemen sevinmesin çünkü onların yarısıda salaktır. * *
+uyan türkiyem uyan
-hhaaa...günaydın.hayırdır?
+ülke elden gidiyo.çabuk uyan
-bugün pazar a.k.
+ülke diyorum. elden gidiyo diyorum.
-sabah kadar çalışmak diyorum. ebem skildi diyorum. bi gitte uyuyalım diyorum
+ya baba, ne kadar ursamazsın yaa
-bidaha taksimin ortasında gazete mazete satarsan ayağımın altına alırım seni.
bir uyanık olsaydı bunlarla karşılaşmazdık

http://www.oytrabzon.com/...iewarticle&artid=3351

bu arada konuşmanın sahibinin kendi iddiasına göre allahı da yok dini de mukaddesatı da yok.
http://www.youtube.com/watch?v=PL9NyYfIRn4&NR=1
(bkz: Uyen türkiyem kahvaltin hazir)
başa geçmiş birileri insanları güdme yolunda ilerliyor ülkemin toprakları satılmış vatan satışa çıkarılmış bizde hala uyuyoruz.hala birilerini yeniden iktidara geçirme çabasında yurdum insanı, ne ilke kalmış ne inkılap bunları da görmezden gelin yine gelsinler başa yine güdülmeye mahkum olun ülkemin toprakları bölünsün SiZ HALA UYUMAYA DEVAM EDiN..
uzerinde kalin ve sicak(!) tutan bir battaniye olduktan sonra nasil uyansin ki..

yine de uyan turkiyem uyan

ek: calan saati duyuyor gibi.. ama kalkmazsa hepten saglam uykuya dalar..
Ayrilmayin, bolunmeyin, sifat koymayin bir olun diri olun! Ataturkten sonraki seneler çöpe gitmiş yeniden ayağa kalkan bir Türkiye var dünyaya kafa tutan bir Turkiye bir o kadar da topraklari karış karış satilmis Turkiye lozani zafer olarak öğretilen Türkiye! Vatan bir bayrak bir din bir kullandirtmayin manevi duygularinizi somurmelerine izin vermeyin . Söz konusu vatansa gerisi tefaruattir siyasilerin oyunian gelmeyin bolunmeyin birbirinizi kirmayin sevgi isleyin ! Ataturkun siyasi gorunlerinden ileri goruslulugunden sapmayin bati ile dost olmayin amerikanin kucagina oturmayin !