1. 1.
  ailenizin bütünlüğünü bozan kötü niyetli insanın , sürekli sizinle kavga etmesi , her şeye bir bahane bulması ve babanızı da sizi de üzmesi durumudur. böyle anlarda evden gitmek istersiniz, ben mutsuz olsam da babam bari mutlu olsun dersiniz. ama içiniz elvermez, bencillik ettiğiniz tek bir nokta vardır.
  - gidersem babamı çok özlerim....
  diye geçer içinizden...
  5 ... meyve
 2. 2.
  kırılmaz bir kayın ağacı sopasıyla elinizi birleştiren olaydır, tutulmalıdır, ve kafasına vurulmalıdır, öyle üvey anne olmaz olsundur.
  2 ... lowreslovekuku
 3. 3.
  dayak nedenidir. vurun kahpeye!
  3 ... fayaka
 4. 4.
  kendini aileden hissetme çabasidir. cogunlukla farkinda olmadan yaparlar. iş babada biter, olgun ve tarafsiz davranabilirse sadece kadindan nefret edilir, davranamiyorsa koşarak uzaklaşılır ikisinden de.
  2 ... laxx
 5. 5.
  Kemalettin Tuğcu romanlarında daha sık gözlenen bir durum gibi gelse de başına gelenin canını çok sıkan ,evde huzur bırakmayan hele de üvey anne ile sorun yaşayan kişi ergenlik çağındaysa çok kötü sonuçlanabilecek durum.
  2 ... dancerinthedark
 6. 6.
  lale belkıs figürü üvey annelerin iyi kıvıracacağı hareket.
  1 ... handushka
 7. 7.
  çok iyi üvey anneler olduğu gibi, eşini, ilk evliliğinden olan çocuğunun düğününe bile göndermeyenleri vardır. babasından koparılan çocuğun, hayatının seyri değişir. küçük ayrıntılar, yıllarca mahvolan bir hayat getirir o çocuğa. yıllar geçtikçe, ödenen bedel çok daha iyi anlaşılır.
  1 ... tepesersemi
 8. 8.
  büyü yapmayı öğrenmeye teşviktir bi bakıma mukadderat.her şeyin hayırlısı (bkz: moralim bozuk)
  1 ... gammaze
 9. 9.
  bu kadın zaten kişilik sahibi bi insan olsa annenizle babanız evliyken babanızla ilişki kurmaz, tabi bu konuda genelleme yapmıyorum başka sebeplerden dolayı da baba bu kadınla evlilik yapmış olabilir. ama anne ve baba önceden ayrılmışsa, babanın yeni eşi bu kadar kötü niyetli olmayadabilir, eğer ki 20 yıllık bi evliliği hiç vicdanı sızlamadan yıkabiliyorsa, seni de babandan ayırır. hele ki bu evlilikten de çocuklar dünyaya gelmişse vay haline...
  bu vicdansız kadın babayı ne çocuğunun mezuniyet törenine gönderir, ne de düğününe.
  çocuk evlilikten soğur, hele ki baba ile çocuğun ilişkisi çok özelse, babayı iğrenç bi kadın yüzünden kaybetmenin acısıyla yaşama sevincini bile kaybeder, evlilikten erkeklerden korkar. her gece yatmadan önce allaha yalvarır, lütfen bu gece uyuyayım ve bir daha hiç bir zaman uyanmayayım diye sadece ve sadece ona bu acıyı yaşatanların canını yakabilmek için, vicdan azabı çekmeleri için, ama hiç düşünmez aslında üzülecek olan ne üvey anne, ne üvey baba ne de öz babadır, tek ama tek ağlayacak, üzülecek olan öz annedir...
  1 ... angelina
 10. 10.
  masallara da konu olmuş olan olay...
  (bkz: kul kedisi)
  (bkz: pamuk prenses ve yedi cuceler)
  ... homeroglan