bugün

(bkz: Çocuklara yasaklar koyduk)
komünistlerin yıllar yılı kendinden olmayanlara taktıkları yaftadır bu. komünist olmayan ve ya da siyasetle pek ilgilenmeyen biri gördüğünde, bok görmüş gibi ağzı yana doğru açılır ve '' apolitik lan bu ıyy'' şeklinde ifade edilir. kendisi yıllar yılı politiktir ne faydasını görmüştür merak etmekteyim. ya da faydasının dokunduğunu.
zamanında bu konuların can yakmasından dolayı yetişen yeni neslin ebeveynleri vasıtasıyla da tuu kaka denilen konuşulmayan tartışılmayan ve neticesinde apolitik bir toplumun apolitik uuserlarının olma durumu.
öncelikli sorunsalları uuser!! şeklinde çağrılmalarıdır. yazar sıfatı taşırken birden uuser' in verdiği fiyakalı durumdan etkilenerek eğreti biçimlerde durmalarıdır.

bu sorunsala gelince; önce kim olduklarını, nerede yaşadıklarını ve ünvanlarını sindirdikten sonra geçmiş ve geleceği sentezleyerek bir duruş kazanmaları gerekmektedir. işte bu yüzden bu sorunsaldan önce çözmeleri gerekenler vardır.

- bir uuser!! olarak süper ötesi harika bir partiye oy veriyorum.
+ hangi parti? liberaller mi?
- ay canconcişko nun doğum günü partisi khikhikih
(bkz: problemsel)
kısmen doğru bir tespit olmakla birlikte, şeker kız candy, uçan kaz nils, tatlı çocuk heidi gibi 'kahramanların' sözlüğümüze teşrifinin akabinde bu 'sorunsalın' ne ölçüde çözüleceğini hep birlikte izleyip göreceğiz.
özellike 80 sonrasında bilinçli bir devlet politikası sonucu oluşturulmaya çalışılan ve başarılıda olan apolitizm'e sonuna kadar haaayıııırrrr! demesine diyelimde:
sözlükte Marx'ın, komünist manifestosun dan, sosyoekonmik çözümlemelerinden, lenin'in, kapitalist sisteme karşı mücadelede ön koşul olarak gördüğü devrimci yollardan ve işçi diktatörlüğünden bahsedecek politik gençlik, günlük yaşantısında kıçında lewis, elinde coca cola, dizinin dibinde sevgili, dünyada ve ülkemizde yaşanan-gelişen olaylara z.kime istiklal savaşı, d.şşağıma balkan harbi mantığıyla yaklaşacaksa afedersin ama s.kim ben öyle politik gençliğe.

seker kiz candy anthony'yle evlendi
bunu duyan elisa kalp krizinden geberdi
heidi hiç boş dururmu gitti nils'e verdi
politik havanın a.ına koyan bu şiir benden tüm sevenlere geldi.
80 dönemininde de görmüştük biz bunu. insanlar zorla bir tarafa bir ideolojiye mahkum edilmişti. bıktı millet artık bıktı vu saçma sapan söylemlerden siyasetten ondan bundan herkesin canı o kadar yandı ki haklılar pek tabi apolitik olmaları.
ülke gençlerinin 7/24 politikayla ilgilenmemesinden kaynaklanan sorunsal.

Toplum bitmiştir.

Ekonomi bitmiştir.

Eğitim zaten hiç yoktur.

Baştakiler birbirini yemektedir.

Üniversite gençliği kız meselesi yüzünden çatışmaktadır.

Kimse memleketin durumuna gerçekten eğilmemektedir. Zaten hiçkimse memleketin durumunu siklememektedir.

Peki kimin ipinde? Acaba birşey yapılabilir mi diye çırpınan üç beş enayinin...

Birbirimizi kandırmayalım.

Ne uzarız ne kısalırız.

Bize biçilen elbise budur.

Kabahatinizle oturun...
siyaset yapmak şurda beş dakikalk keyife sığmaz arkadaş hic degilse surda uzaklaşiyorum hengameden gürültüden denmesiyle ortaya cikan sorunsaldir. (bkz: apolitik olma hakkı engellenemez) yada (bkz: apolitikim apolitiksin apolitik)
sözlüğe gelir gelmez tartışma yaratmaya çalışan, bariz ne yapayım da dikkat çekeyim çabasında olanların tespiti ile daha bir ironik hale gelen sorun(sal) olsa gerek.
siyaseti bilgisayar başında değil, hayatın içinde yapan arkadaşların yarattığı sorunsallık. *
uuserlarin apolitik olmasi sorunundan farkli olmayan sorun[sal]dir.
(bkz: bir yapistir izi kalsin stickeri olarak apolitik)
maalesef uuserler üzerinde yaptığım ama sonuçları olumsuz olan bir çalışma. yazık gerçekten...

şimdi apolitik derken, abla " bugün akp'yi yerin dibine soktuk veya ergenekoncuların taa bir tarafına ..... " gibi entriler gelecek akla ama bu savunmanızın temel dayanağı olamaz.

herkes hurriyet.com.tr okuyor arkadaşım, herkes milliyet.com.tr okuyor. sizlerin leş entrilerinizi görmemek için sözlüğe bakmamak gerekiyor. en basitinden sizin yorumlarınızı görmek istesem, o sitelerin okuyucu yorumlarını okurum daha iyi. üstelik burada sidik yarıştırma veya yaş ortalaması 25 olan bir yerde, karşıt tarafın düşüncelerini etkilemek gibi bir hata da yapiliyor. esasında bu başlı başına bir entri konusu ama alimacgraw bir kadın gününe çağırırsa beni orada daha detaylı konuşuruzz.

sorunsal bence gizli apolitizm ile ilgili. evet tam konu bu oluyor. zizek'in anarşist tutumuna göre bunların olması kapitalist sistemlerde gayet mümkün, çünkü halk suni gündemlerle oyalaniyor. uludağ sözlük de bu süreçten kendisine düşen payı almakla beraber, yazarlarda ben istediğim politik altyapıyı görmekte zorlaniyorum. bir değişim şart, belki burada bulunmam bir işe yarayacak gibi.