bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  maalesef uuserler üzerinde yaptığım ama sonuçları olumsuz olan bir çalışma. yazık gerçekten...

  şimdi apolitik derken, abla " bugün akp'yi yerin dibine soktuk veya ergenekoncuların taa bir tarafına ..... " gibi entriler gelecek akla ama bu savunmanızın temel dayanağı olamaz.

  herkes hurriyet.com.tr okuyor arkadaşım, herkes milliyet.com.tr okuyor. sizlerin leş entrilerinizi görmemek için sözlüğe bakmamak gerekiyor. en basitinden sizin yorumlarınızı görmek istesem, o sitelerin okuyucu yorumlarını okurum daha iyi. üstelik burada sidik yarıştırma veya yaş ortalaması 25 olan bir yerde, karşıt tarafın düşüncelerini etkilemek gibi bir hata da yapiliyor. esasında bu başlı başına bir entri konusu ama alimacgraw bir kadın gününe çağırırsa beni orada daha detaylı konuşuruzz.

  sorunsal bence gizli apolitizm ile ilgili. evet tam konu bu oluyor. zizek'in anarşist tutumuna göre bunların olması kapitalist sistemlerde gayet mümkün, çünkü halk suni gündemlerle oyalaniyor. uludağ sözlük de bu süreçten kendisine düşen payı almakla beraber, yazarlarda ben istediğim politik altyapıyı görmekte zorlaniyorum. bir değişim şart, belki burada bulunmam bir işe yarayacak gibi.
  11 -14 ... shekerkiz
 2. 2.
  (bkz: bir yapistir izi kalsin stickeri olarak apolitik)
  1 ... kobayashe
 3. 3.
  uuserlarin apolitik olmasi sorunundan farkli olmayan sorun[sal]dir.
  ... el erzurumi
 4. 4.
  siyaseti bilgisayar başında değil, hayatın içinde yapan arkadaşların yarattığı sorunsallık. *
  2 ... dionysos
 5. 5.
  sözlüğe gelir gelmez tartışma yaratmaya çalışan, bariz ne yapayım da dikkat çekeyim çabasında olanların tespiti ile daha bir ironik hale gelen sorun(sal) olsa gerek.
  1 -1 ... yoko ono
 6. 6.
  genelleme yapmak iyi değildir prensibinden hareket edersek uuserların bir çoğu için doğru olan tesbittir. bu tesbiti yaptık artık sorun çözülür demenin olanaksızlığı ve heryerin kendisine has olması paralelinde düşünürsek uludağsözlük asla bir fikir şeetme yeri olamayacaktır çünkü uludağsözlüğün doğası kafa şeetmektir.
  ... örümcekkafalı
 7. 7.
  siyaset yapmak şurda beş dakikalk keyife sığmaz arkadaş hic degilse surda uzaklaşiyorum hengameden gürültüden denmesiyle ortaya cikan sorunsaldir. (bkz: apolitik olma hakkı engellenemez) yada (bkz: apolitikim apolitiksin apolitik)
  ... amidamaru
 8. 8.
  ülke gençlerinin 7/24 politikayla ilgilenmemesinden kaynaklanan sorunsal.

  Toplum bitmiştir.

  Ekonomi bitmiştir.

  Eğitim zaten hiç yoktur.

  Baştakiler birbirini yemektedir.

  Üniversite gençliği kız meselesi yüzünden çatışmaktadır.

  Kimse memleketin durumuna gerçekten eğilmemektedir. Zaten hiçkimse memleketin durumunu siklememektedir.

  Peki kimin ipinde? Acaba birşey yapılabilir mi diye çırpınan üç beş enayinin...

  Birbirimizi kandırmayalım.

  Ne uzarız ne kısalırız.

  Bize biçilen elbise budur.

  Kabahatinizle oturun...
  2 -2 ... kizilmaske
 9. 9.
  80 dönemininde de görmüştük biz bunu. insanlar zorla bir tarafa bir ideolojiye mahkum edilmişti. bıktı millet artık bıktı vu saçma sapan söylemlerden siyasetten ondan bundan herkesin canı o kadar yandı ki haklılar pek tabi apolitik olmaları.
  ... alone with everybody
 10. 10.
  kısmen doğru bir tespit olmakla birlikte, şeker kız candy, uçan kaz nils, tatlı çocuk heidi gibi 'kahramanların' sözlüğümüze teşrifinin akabinde bu 'sorunsalın' ne ölçüde çözüleceğini hep birlikte izleyip göreceğiz.
  özellike 80 sonrasında bilinçli bir devlet politikası sonucu oluşturulmaya çalışılan ve başarılıda olan apolitizm'e sonuna kadar haaayıııırrrr! demesine diyelimde:
  sözlükte Marx'ın, komünist manifestosun dan, sosyoekonmik çözümlemelerinden, lenin'in, kapitalist sisteme karşı mücadelede ön koşul olarak gördüğü devrimci yollardan ve işçi diktatörlüğünden bahsedecek politik gençlik, günlük yaşantısında kıçında lewis, elinde coca cola, dizinin dibinde sevgili, dünyada ve ülkemizde yaşanan-gelişen olaylara z.kime istiklal savaşı, d.şşağıma balkan harbi mantığıyla yaklaşacaksa afedersin ama s.kim ben öyle politik gençliğe.

  seker kiz candy anthony'yle evlendi
  bunu duyan elisa kalp krizinden geberdi
  heidi hiç boş dururmu gitti nils'e verdi
  politik havanın a.ına koyan bu şiir benden tüm sevenlere geldi.
  1 ... huznun isyan olsun