1. ?.
  uludağ sözlük yazarlarının ünlü kişilere yazdığı ve iadeli taahhütlü olarak gönderdikleri mektuplardır. eminim benim gibi bir çok salak uuser vardır. kendisinin ciddiye alınacağını uman. mesela;

  sevgili charles bukowski *

  öncelikle sen bir orospu çocuğusun bunu belirteyim. yarın bayram bayramını kutlar ellerinden öperim. napıyorsun? hala içiyor musun? cehenneminde amuna koydun değil mi?
  orası nasıl? çok mu sıcak? karı kız durumu nedir? club var mı? babanı gördün mü? gördüysen naptın? götünden kan alsaydın bari.

  seni sene 2000'den beri okuyorum o zamanlar bir lise öğrencisiydim. çok toydum lan piç. hayatımı s.ktin. millet karı kız yaparken ben seni okuyup ortada hiçbir şey yokken bunalım takılıyodum. çok kötü s.ktin beni. allah gün yüzü göstermesin sana. en güzel yıllarımı alt üst lan. it herif. hele o mavi kuş diye bir şiirin yok mu, o şiir yüzünden kaç kızdan ayrıldım biliyor musun? sıçarken mi yazdın naptın onu.

  mickey rourke'un da anasını bellemişsin. adam şimdi 150 kilo ve böcek gibi surata sahip. nerden kanına girdin adamın, ne dedin , nasıl zehirledin. cehennemi hak etmişsin olum sen. beter ol emi. puşt.

  sean penn'de senle tanıştıktan sonra kendini kaybetti. madonna'dan ayrıldı, kafayı sıyırdı. bi acayip oldu. iyice depresifleşti. bizim nuri'ye ödül verdi ama bak hakkını yemeyeyim. kuruttun lan herkesi.

  neyse cehennemde görüşmek üzere. çıbanlarından öperim.
  7 -4 ... alone with everybody
 2. ?.
  dear bülent ersoy,
  bu bir açık mektuptur. artık tv ye çıkmanı istemiyorum stop. seni tv de görünce annemle aynı odada yatmak zorunda kalıyorum stop. birde senin yüzünden kozmetikçilerde aradığım ürünü bulamaz oldum stop. 5 aydır kapatıcı arıyorum ama nereye sorsam sonunu bülent ersoya verdik diyolar stop.
  imza: bir dost
  8 -1 ... eirene
 3. ?.
  sevgili cliff burton;

  ölümünden sonra gerçekleşen olaylardan habersiz kalma istedim. sen öldükten sonra o kuru kafa motifli yüzüğünü arkadaş ayağına jaymz ibnesi aldı haberin olsun.

  ayrıca ölümün birkaç şarkıya konu olmuş ve Billy Sheehan, Les Claypool, John Myung gibi müzisyenlerin tarzlarını etkilemiş. {vallahi ben wikipedia'nın yalancısıyım cliff'cim.}

  sen şimdi wikipedia'nın da ne olduğunu bilmiyorsundur gerçi? tabi nerden biliceksin. böyle senin hakkında olsun, james hayvanı hakkında olsun, bilimum ünlü kişiler hakkında bilgi aldığımız bi yer. yıllar önce bir de fizik ödevim için kullanmışlığım vardır. başka bilgilenmek için kullanan var mı bilmiyorum.

  sen şimdi liv tyler'ı da tanımıyorsun dimi? vallahi yazık, bir görsen baba taş taş! yaşasan ne besteler yapardın ona.

  he ölümüne gelince hadi yollar buzlu adamım. emniyet kemerin de mi yok allahsız? ulan bari bi zincir taksaydınız araca? şimdi takmayınca ceza yiyoruz bi sürü be abi.

  sorma, yaşam çok pahalılaştı. bu elektriğe de zam gelmiş diyorlar.

  orda fatura var mı ki baba? bi de bak ne geldi aklıma. cennette misin, cehennemde mi olm?
  o kadar yazdık bu mektubu. cehennemdeysen bi ske yaramaz yani, en fazla ateşini çoğaltırız.

  he son olarak...
  aslında seni sklediğim için yazmadım baba bunu.

  lars'a yazıcaktım hapse filan attırır valla beni, dava açar. tırstım! sen napster davasını da bilmiyosun gerçi...
  james'e yazıcaktım. hayvan gibi herif. some kind of monster belgeselinde bir kapı çarpmıştı. sizin lars'la kirk altına sıçtı yani o derece. şimdi sen some kind of monster'ı da bilmiyosun dimi? aman neyse...
  sonracığıma; robert maymununa yazıcaktım. sen varken ne haddine dedim. bak burda da sana yağı verdim ve istek bölümüne geçiyorum. gerçi robert bebesini de bilmiyosun sen... neyse!

  internetten indirdiğim albümleriniz için hakkını helal et be hacı. cehennemde cayır cayır yanmak istemiyorum.
  3 ... birumuzumbileyok
 4. 1.
  sevgili dostoyevski,

  bütün o yazdıklarını nerden biliyordun? Röntgenci misin nesin, nasıl bu kadar iyi tanıdın insanları.
  Hadi diyelim tanıdın bi eşeklik ettin, peki neden yazdın be adam? başkaları da zehirlensin, sorgulamaktan anaları ağlasın diye mi?
  bi de şizofrenmişsin, öyle diyorlar. Zor olsa gerek..

  p.s: ha bir de bundan sonra öbür taraftan kitap mitap yazmaya kalkarsan türkçe yaz lan.
  p.s2: ingilizce de olur.
  3 ... lay lay lom
 5. 2.
  sevgili aysun kayacı;

  evrim vergisi bir güzelliğe sahipsin ve o naçizane dudaklarının primattan geldiğini bilmek bile maymunlara olan bakış açımı değiştirdi.

  fekat bilindiği üzere kamuoyunda oluşan aptal sarışın imajına sahipsin. sadece bu yüzden bile insanlar seni sklememekte. katıldığın programlarda dediklerinle akılları sıra maytap geçmekte. hele hele bu sözlük ortamında seni karşılarında buldukları an, ağızlarından akan salyaların kalkmış s.klerine ulaşma süresi epey az olan yazarlar tarafından küçük görülmektesin.

  amaaa bunların hepsini hakediyorsun maalesef. ben demedim sana bir kaç yıl öncesine kadar tv e çık da skindrik beyanatlarda bulun, insanları sırf senin etinden yararlanmasına izin ver diye. keşke böyle olmasaydı herşey. olmasaydı da belki aramızda bir şeyler yaşama ihtimali kalsaydı bir tarafta.

  olmadı. yürütemedik. başlamadan bitirmek zorunda kaldık. üzgünüm.

  sevgiler sir isaac
  ... sir isaac
 6. 3.
  sevgili amy winehouse;

  afedersin ama eti topu 6 aylık ömrün kalmış. sana diyeceğim şudur ki: lütfen şu içtiğin zıkkımı dozunda almaya çalış... ya da 6 ay içinde 60 yıl dinlenecek kadar şarkı yap.

  bak zamanını almasın diye ne kadar kısa yazdım. hadi bakalım.

  sevgiler.
  4 ... orta boylum az yazmalim
 7. 4.
  dear Raven riley;
  güzelsin hoşsun, bu densenblood sana koysun gibi bir girişle ortamın anuna goymak istemediğim için öncelikle bu mektubu yazış sebebimi belirteyim isterim. ama mektubu yazış sebebim yok. evet acı bir durum belki ama... yok.

  seninle ilgili çeşitli fantezilerim oldu. sonra durdum, titredim kendime geldim. titredim derken orgazm titremesi gibi bir titreme değil. bildiğin kendine gelmek için yapılan titreme. baktım suratına da sen makyaj güzelliğinden başka bir bok değilsin. evet öylesin. hatta yüzüne bakınca klasik latin amerika hatunu görüntün de yok. ne bok olduğun belli de değil zaten. amerikalısın işte. ne beklenir ki senden. ama vücuduna diyecek lafım yok. 10/10 diyorum. başka da bişey demiyorum.

  başarılarının devamını dilerim.
  1 ... densenblood
 8. 5.
  sevgili tanri;

  iciyorum, dagitiyorum, kavga ediyorum ama hicbir zaman kotu niyetli olmadim, umarim bu not ediliyordur.

  seni seven vilisipidist.
  1 ... vilisipidist
 9. 6.
  sevgili arshavin,

  allah belanı versin. hiç mi maç izlemedin hayatında, hiç mi takımına sadık adam görmedin? 5 yıldır zenit'teydin, 26 yaşında götün kalktı tottenham'a gittin. ne sanıyorsun kendini, bu saatten sonra chelsea'de falan mı oynayacaksın? gerçi barcelona istemiş seni diye duydum, ne bokuma tottenham'dasın lan o zaman? hey yavrum hey, sadakat nedir bilir misin? petersburg çıkışında lastik yaktık gitmeyesin diye; zenitlisin sen dedik. uçakla gitmişsin meğer. allah belanı versin, yine de sağol zenit'e yaptıkların için. ama, ama keşke gitmeseydin be koç. allah belanı versin ama yine de severdik seni. parayı görünceye kadar mıydı zenitliliğin? deseydin haber verirdik gazprom'a, tuvalet kağıdın dolar olurdu be koç, niye gittin lan allahsız?
  ... der meister
 10. 7.
  ismail y.g ya ithafen;

  ismail sen bu satırları okurken, ben çoook yakınlarında bi yerde olucam,
  bir punduna getirip, hayatını zkicem oğlum...
  -1 ... saipsiz