bugün

yıldız teknik üniversitesi nin dahi çocuğu. bugün yüksek lisans tezimde jüriydi kendisi. nasa nın curiousty aracının sensörleri için nasanın arayıp bulduğu adamdır kendisi. hee tezi nasa mühendisine karşı savunmak pek hoş olmadı tabi. ama yinede yapıcı eleştirileri ve güleryüzüyle beni aldı. şunu yaptınmı bunu düşündünmü şeklindeki sorularına artık bir noktada gına gelerek arda turanın hakeme krampon fırlatması gibi yok hocam düşünmedim onları hiç düşünmedim o noktaları şeklinde bir atar yaptım. sonra anladı ki bu bir doktora tezi değil. adamın bilgisi derin tabi. halen yardoç olarak mekatronik bölümünde görevine devam etmektedir. evinde kendi yaptığı cnc makinası vardır. bu nedir ya dediğinizi duyar gibiyim. kanka bana bi kahve makinası yapsana diyebilirsiniz adama. cnc makinası yapmak nedir amk. bir de onu evine koymuş. kendi musluğunu çaydanlığını hemen iki dakikada tasarlayıp yapabilir. işte orda gördümki yıllardır "yıldız ın kalitesi düştü yeaa" şeklindeki serzenişlerim gereksizmiş ve okulumuzun kalitesi bu adamlar sayesinde yüksek seviylerde devam etmekte. adamla tanışmak bile mutluluk verici. böyle bir insandır işte.

(bkz: bu da böyle bir anımdır)

edit: şöyle de bir videosu varmış
https://www.youtube.com/watch?v=HLNlWOIUxfE
Nihayet kendisinden ders alma şerefine nail olduğum hocam. Kesinlikle Yıldız'daki en kaliteli hocalardan biridir. Bununla birlikte dünyadaki en kibar insanlardan da biri olması muhtemeldir. Karışık ve içeriği itibariyle derin konuları anlaşılabilecek şekilde anlatır. Teknik bilgisinin genişliğine ise burada değinme gereği dahi hissetmiyorum.