1. 1.
  altı ay yatıp altı ay çalışan bir devlet memurundan utanma ve arlanma beklemek ne kadar dogrudur bilemem ama, insan birazcık olsun elini vicdanına koysa o zammı istemez.
  birde utanmadan dün eylem yapıp derse girmemişer. lan zaten yılda üç ay derse giriyosun, onunda yarısını eylemlerde geçiriyorsun.
  dışarda kaç bin atama bekleyen ögretmen var farkındamısın? tabi sen yaslamışın popoyu devlete zamda zam diye tuturuyorsun. diger devlet memurları ile sen aynı degilsin bunun farkına var.ömrünü dagda geçiren bir subayla aynı maaşı alıyorsun lan! elini vicdanına koy.birde bunlar dışarıya kız verilmez diyen aşiret gibiler, hep kendi içlerinde evlenip üremeye çalışıyorlarya çok komik oluyor. maksat devletten aldıkları köftüden maaş dışarıya gitmesin.elimde olsa hepsini sözleşmeli yapar hatta paralı yapar canım sıkıldıkça önlerine para atarım, ders ver lan diye. öyle kıl kaptım dünkü grevden nemalanmaya çalışmalarından.

  not: buarada bende devlet memuruyum saglık sektöründe.
  25 -74 ... varlikdanyoklugagitmek
 2. 2.
  istemekte mi suç oldu artık?
  (bkz: zamcık)
  6 -2 ... bigbadtrip
 3. 3.
  öğretmenler elektirik, su, gaz, kira ödemediğinden zam istemesi gerçekten yüzsüzlüktür. nasıl zam ister bunlar ? aldıkları tüm maaşı eğlenceye harcıyorlar. barlarda, sokaklarda ne kadar adam varsa hepsi öğretmen.
  19 -9 ... koca bir ve ikizleri
 4. 4.
  2 ay tatilleri var toplamda hayallerde yaşamanın lüzumu yok şimdi. okul bittikten sonra yaklaşık 1 ay okulda kalır hoca program seminer vs. 1 ay geçer. tatil işini hallettiğimize göre gelelim diğer mesleklerle kıyaslama konusuna subay dağda gezebilir zordur ama her mesleğin bir zorluğu vardır. sen kendini aklı bir karış havada olan çocuklara dinletmeye kalk bakalım becerebilecek misin? veya gürültü yaparken sessizleştirmeyi, o sabırı özveriyi şefkati herkes gösteremez. neden öğretmen şiddet gördüğünde ses çıkmıyor o da ayrı bir konu. kimse çürük elmalardan bahsederek öğretmenlerimizi karalamasın. hakkını almak için işten çıkarılmayı göze alan fakat hakkı ödenemeyecek olan öğretmendir.
  20 -3 ... saniyorum
 5. 5.
  sen evde bir tane çocuğun kaprisiyle, derdi ile uğraşamazken öğretmen dediğin insanlar 50 tanesinin sıkıntısını üstleniyor, kısacası çok zor bir iş yapıyor insan yetiştirmeye uğraşıyor ve buna karşılık aldıkları maaş o çok girmek istediğimiz avrupa ülkelerinde ki meslektaşlarına kıyasla komik denebilecek rakamlar. e şimdi bu insanlar da senin benim gibi yemek yiyiyor, giyiniyor, ısınmak için fatura ödüyor, çoluğun çocuğun eğitim masraflarını karşılıyor vs vs. polisin aldığı 2 bin tl küsür maaşa ses etmeyenlerin neden bu adamlara takık olduğunu anlamak zor hakikaten.
  öğretmenler bilmem kaç ay tatil yapıyor bir de üstüne utanmadan zam istiyor diyenler şunu düşünüyor mu acaba? ulan bu adamlar okullar kapalı olduğu için tatil yapıyor, kendi sikinin taşağının keyfine değil. öğrencilere tatil yapıyorsan 2 ay tabi ki öğretmende tatil yapacak, ne yapacaktı yani 2 ay boyunca gidip boş sınıflarda mı oturacaktı. kaldır yarı dönem tatilini ve yaz tatilini öğrenciler full time okulda olsun o zaman öğretmenler hala tatil yapıyorsa dersin bu adamlar çalışmıyor ben de hakkını iade ederim.
  14 -5 ... konglamere lenf nodu
 6. 6.
  yalan iddiadır, öğretmenler 6 ay çalışıp 6 ay yatmazlar.
  1 ay çalışır 11 ay yatarlar.
  hem de bu kişiler, evlerinde yataktan çıkmadan kış uykusuna yatmış misali yatarlar.
  ayrıca derslerde de hep önemsiz kendilerini yormayacak konuları anlatırlar.
  öğretmenlerin çocuklarının gıda, barınma vs. gibi ihtiyaçları yoktur. bu yüzden ellerine geçecek parayı ne yapacaklarını şaşırırlar.
  esasında öğretmenler yaz tatillerinde maden ocaklarında değerlendirilmelidirler.
  8 -8 ... ulan ismail
 7. 7.
  sağlık sektöründe çalışan doktorların aldığı maaşa bakarsak öğretmenlerin utanması gerekir evet aldığı komik maaş için. O bir yana insanlar evlerindeki çocuklarına laf dinletemezken biz 40 kişilik aynı çocuklar laf dinletmeye çalışıyoruz. En ufak birşey olduğunda öğretmenden yardım istiyosunuz. o öğretmen bir çocuk için bazen 1 ay bazen bütün sene boyunca onu eğitmeye, sizin adam edemediklerini adam etmeye çalışıyo ders saatleri haricinde hemde. Kaldı ki bunu yaparken birçok meslektaşımız şiddete maruz kalıyo. Bundan kimsenin haberi olmuyo. Özveri ister öğretmen olmak. Bu da değil maaşla dünya servetiyle bile kıyaslanamaz.
  9 -3 ... elifamasya
 8. 8.
  memur da grevini yapacak, işçi de grevini yapacak. her zaman daha iyi şartlarda yaşamayı istemek ayıp olmamalı. öğretmenler, doktorlar, kamu görevlileri, sendikalılar da mücadele edecekler insan gibi yaşamak için.

  dün haberleri izliyorum. memurlar grevde, çay üreticileri isyanlarda, taşeron işçiler hak aradıkları için bir fabrika tarafından kapıya konulmuşlar... geldiğimiz noktada kimse kimsenin hak aramasını eleştirmesin lütfen. bugün burada hak yeniyorsa yarın senin bulunduğun sektörde de hak yenecektir.
  6 ... leftist mevlana
 9. 9.
  dağdaki subayla aynı maaşı alan öğretmenler nerde la? öğretmeliği kolay iş zanneden yazar zırvasıdır.
  5 -2 ... simon bolivar
 10. 10.
  mahmut hoca'yı tanımayan insanların yerden yere vurduğu öğretmenlerdir.
  1 ... kurt baltasi