bugün

Utangaç kişilere olumlu yansıması muhtemel olabilecek tavsiyelerdir.
Utanmayın.

Bir tavsiyedir.

Edit: illa gidin kendinizi otobüsten mi atın diyim. Te Allah ım ya.

Edit2: şu bir tane artılayan kişiyi merak ettim. Favla adına dua edicem.

Edit3: utanma evladım.
Gençler rahat olun olduğunuz ortamlarda acılıncada fazla acılmayın bir arkadastan biliyorum cocuğu artık toparlayamıyoruz.
Karşıdakinin de senin gibi olduğunu senden bir farki olmadığını asla unutma.
Ona göre haraket et.

Yanlış veya eksik bir şey yapsan da hata yapmak insana mahsustur. Her hataya kendin için bir deneyim gözüyle bak. Tecrübe kazanmış oldun daha ne istersin.

Sonraki durumlarda bu tecrübeler sana rehber olacaktır ve daha sağlam yürümene, konuşmana ve kendini ifade etmene vesile olacaktır.

Not: kafana bişey takılırsa bir mesaj uzakliktayim.
utanmayın lennn.
Alkol alın.
Ben çok utangaçım mesela alkol aldığımda etrafımdaki herkes şaşkına döner sen neymişsin diye.
seveni sikerler, sikeni severler.
kalabalık bi yerde 30 saniye yerde yatın, hayatınız değişecek. aha dayıya sor.
kimsenin söylediğini pipinize* takmayın ve bu doğrultuda utandığınız şeylerin üstüne gidin.

mesela kalabalık bi caddede size eşlik eden kimse olmasa bile elinizi kaldırıp "bürooool, hooop" diye bağırın. sonra da karşıdan bürol diye birinin çıkmaması için dua edin* *
kullanmayacak olsanız bile eczaneye girip prezervatif isteyin.(en azından ihtiyacınız olduğunda zaman kazanmış olursunuz*)
duşta şarkı söyleyin ve banyonun yaptığı echo ile sesinizin ne kadar güzel olduğunu düşünün.
bir kızın gözlerinden gözlerinizi kaçırmamak için inadına bakarken o kıza aşık olun.
ikili diyaloglarda nispeten yakın olduğunuz karşı cinsin gözlerine sonra da dudaklarına bakın, fark etmesini sağlayın.

çok çok utanacağınız şeyler yapın. utanma eşiğinizi yükseltin.

herkes utanır ama insanların utanacaklarının bi' eşiği vardır. o eşiği yükseltmeye çalışın.

bütün söyleyeceklerim bu kadar, tişikkirlir*
utangaç kalın.
Sosyal darwinizm gereği herkes aynı frekansta olmamalıdır. Boşuna tavsiye vermeyin.doğayı tersine çevirmeyin. Bir birey elenirken diğeri yarışı kazanmalıdır.
Arsızlık daima ama daima kazanır. Utangaçlık yani hâyâ elbette ki iyidir ve olmalıdır ama abartmamak gerekir.
Hiç bozmayın kendinizi, değerlisiniz. Arsızlık popüler olmuş, komik, kuul, free diye isimler konmuş ama 10 yıl öncesine kadar olan duygular unutulmuş. Utanma olmadan aşklar yavan, utanma olmadan sohbetlerin sonu bok.
Utangaç olmak sizin huyunuzsa bile bunu nirvanaya tasimayin. Sevdiğiniz insanlar size elbette utangaç halinizle kabul edicetir fakat kendinizi ifade edemicek kadarda olmayin. Her zaman ozguveniniz yerinde olsun.
karşınızdakinin de insan olduğunu unutmayın.
güncel Önemli Başlıklar