1. 1.
  1 MAYIS 1977 DE Saldırının ilk başladığı Sular idaresi Binası.
  2 ... a la folie
 2. 2.
  doğu ve batı almanyaya'yı bir zamanlar ayıran duvardır. bu duvar yıkıldı. şimdi tek bir almanya var.
  ... minti
 3. 3.
  utanc duvarları hala var ve olmaya devam edıcekler.
  fılıstın de ve sımdıde ırak ta orulmeye baslanan bu utanc duvarları kadar ınsanı ınsanlıgından utandıran baska ne olabılır?
  (bkz: kahrolsun emperyalizm)
  ... gameguru
 4. 4.
  berlin duvarı'nın doğu ve batı almanya'yı ayırmasından mütevellit, aldığı adlandırma. bunda etkin rol oynayan yaşanmışlıklar ise; doğudaki alman sosyalist idaresi altında yaşayan alman'ların, zirai atılımlarını gerçekleştirememiş; kalkınma hedeflerinin fiyasko ile sonuçlandığı, idarecilerin dikdatör hüviyetinde oldukları bu ülkeden, daha gönenç, özgürlükçü, demokratik bir topluma erişme için, engel olan berlin duvarı'nı aşma amaçlı yapılan gizli kaçışlarda, doğu alman kısmındaki sosyalist askerlerin insanları bu eylemlerinden dolayı öldürmeleri, sınır boyu çit örmeleri, ve hudut arasında kalmış evlerin hasım kısma bakan pencerelerinin tuğlalar kapanması hasebiyle kullanılmıştır.
  ... angry man
 5. 5.
  aslında sanılanın aksine berlin duvarı ile başlamamış m.ö. 7. y.y. da çin seddi ile tarihte ilk start almış, düşman veya rakip gördüğü kitlenin belli sınırlar içine almamak için yapılmış beton blok.

  (bkz: çin seddi)
  ... bayc83