bugün

bursaspor tribünlerinin anderlecht maçı öncesi hazırladığı görsel şovla birlikte açtığı pankarttır.
--spoiler--
’Bursaspor’un şampiyonluğunu göreyim yeter’

Bugün, kulüp tarihimize efsane futbolcu ve teknik adam olarak adını altın harflerle yazdıran Nejat Biyediç’in aramızdan ayrılışının 1. yıl dönümü.
Uzun bir süre yakalandığı amansız hastalıkla savaşan ve ne yazık ki 15 Ağustos 2011’de aramızdan ayrılan imparator’u, hastalığı süresince Bursaspor camiasının sevgisi ve ilgisi ayakta tutmuş ve ona güç vermişti.

Bursasporumuz’un şampiyon olduğu 2009-2010 sezonunda bir gazeteye verdiği demeçte imparator aynen şunları söylemişti;

"Hastalığımda Bursaspor sevgisi beni inanılmaz bir şekilde motive etti. Bursaspor’un şampiyon olacağına tüm kalbimle inanıyorum ve futbolcu kardeşlerimden rica ediyorum, şampiyonluk kupasını benim için kazansınlar. Bursaspor’un şampiyonluğunu göreyim yeter" imparator’un bu sözlerinden yaklaşık 3 ay sonra Bursasporumuz şampiyon olmuş ve Nejat Hoca’nın isteği yerine gelmişti.

Bursa ile tanıştığı günden bu yana hepimizin kalbinde taht kuran imparator’u, vefatının 1. yıl dönümünde saygı, özlem ve rahmetle anıyoruz.

Kaynak: Bursasporum.com

--spoiler--

Aramızdan ayrılışının 1. yılında Nejat Biyediç'i saygıyla ve özlemle anıyoruz.
#ImparatorNejatBiyedic

görsel