bugün

-lise fizik öğretmenim.(fiziği sevdiren, mükemmel insan adem hocam.)
-yaz okulunda analiz1 dersini aldığım burak hocam.(hayatımda ilk kez bir integral sorusu karşısında gözleri parıldayan bir insan evladı gördüm sözlük.sayesinde öğrendim integrali, o adamdan öğrendiklerim sayesinde diferansiyel denklemler gibi bir dersten çok kasmadan çok çok iyi bir not aldım.)
ve yine bu iki adam sayesinde mesleğini seven insanların neler başarabileceğini öğrendim, işini sevmenin ne demek olduğun.ikisi de örnek aldığım iki güzide insandır benim için.
uludağ üniversitesi eğitim fakültesi murat altun. kraldır kral.
fatma ormanlı. ilkokul öğretmenim. en büyük şanssızlığım sadece 2 sene beraber olabildik. ilkokul 1 ve 2.sınıf. senden sonrası yalan. seni unutmak mümkün mü be öğretmenim?
lisede çok sevdiğim bi hoca vardı, serdal hoca. o zamanların verdiği gazla okula bildiri getirip çaktırmadan dağıtıyordum. bi kaç öğrencinin müdüre söylemesi sonucu yakalandım. imdadıma serdal hoca yetişti. ben verdim dağıtsın diye dedi. 2 gün uzaklaştırmayla yırttım. serdal hocayı da bi yıl sonra başka bi okula yolladılar. benim yüzümden mi oldu bilmem ama hatırladıkca hep vicdanım sızlar. napıyo acaba o koca yürekli cesur adam...
ilk okulda dayak atan bitane orosbu vardı he o işte,diğeri de lisedeki güzel mi güzel kızıl saçlı edebiyat hocam..hiç aklımdan çıkmaz sözlük bu iki zıt zaat.
anadolu üniversitesi ydyo- alper topbaş. adamın hasıdır. arkadaş ortamında arkadaş, sınıfta görev adamı. abim gibi. Halı saha maçında biraz çirkef ama olur o kadar. Tek başına takımına beraberlik kazandırdı. bi alex değil tabi orası ayrı.
okuduğum lisede bir müdür yardımcısı vardı, aynı zamanda resim öğretmeniydi de. bir kere en başta süper bir otorite kurma yeteneği vardı çünkü bunu tehditle değil sevgiyle yapıyordu. şöyle ki ondan nefret etmeniz mümkün değildi ama onun sözünden çıkmak da imkansız gibiydi. çok bilgili olması, her zaman yardım etmesi, gerektiğinde cebime harçlık koyması, arabasıyla istediğim yere beni bırakması hatta bazen arabasını bile bana vermesi gibi sebeplerden hiç unutmayacağım bir hocadır kendisi. sabahları okula geç kaldığımda bana bile çöp toplatırdı ya da çok da uygun olmayan bir davranış yaptığımda, diğer öğrencilere örnek olsun diye ilk beni haşat ederdi sözleri ve sözel olmayan davranışlarıyla. tüm bunlara rağmen kendisini babam kadar severim, sayarım ve umarım onunla çok sık görüşürüz bundan sonraki yaşamımda da.

yine de şunu da söylemeden edemeyeceğim; her şey iyi hoş da arkadaşlarımın yanında bari kulağımı çekmeseydin baba ya.

not: babamın müdür yardımcılığını yaptığı okulda okumak rahattı tabii ki.
icel anadolu lisesi fenomeni 'dilmenli'. En meshur sozu 'git amanyak kokla gel'
4 yillik lise hayatini cehennem etmisligide vardir.
ilkokuldaki sınıf öğretmeni olabilir.

üniversiteye başladım hala beni arayıp soruyor, mahcup oluyorum olum.
HAYATI BiZE ZiNDAN EDEN OKULDA O NÖBETÇi OLDUĞU ZAMAN TÜM SINIFIN YERiNDE OTURDUĞU KANTiNE BiLE iNEMEDiĞi GÖRDÜĞÜ YERDE VEEE VÖÖ YUU DiYEN iNGiLiZCECi. ÖMRÜMÜ YEDiN KADIN SANA ÇOCUĞUN VE KOCAN iYi DAYANIYOR PiS S.RTÜK.
ilk okuldaki sınıf hocam hep faullerimi cektignden 3 numaraya vurdurdum lan saclarımı.
eşeğe ters binerek ve hazır cevaplarıyla aykırı, isyankar , atarlı hoca nasreddin.
ilkokul öğretmenim Hanife hoca. O mimikleri hala aklımdadır. Büyük emeği var üstümde.
Lise hocalarımı ise kısa bir süre geçmesine rağmen anımsayıp üzülecek kadar çok sevmişim.
Lafın kısası öğretmenler güzel insanlar. Seviniz..
hala görüşülen ve abi-kardeş olunan hocadır.
ilkokul öğretmenim sevinç hocamdır. Tüm eğitim hayatım boyunca hafızamda yer eden öğretmenlerin hepsinden daha başka 2. Bir annedir adeta. Sizi çok seviyorum öğretmenim.
mahmut hoca.
istanbul kadıköy anadolu lisesinden (güngör tüfekçi).
(bkz: Ali merthan dündar)
gerek güzel yüzü gerekse üslubu ile (bkz: cevat akşit)
güncel Önemli Başlıklar