bugün

kişinin öğrenim hayatına iyi veya kötü etki etmiş, yıllar geçse de hatırlanan öğretmenlerdir.

lisedeki edebiyat hocamı unutmam. bir kompozisyonumu çok beğenmiş ve bana neden hikaye yazmıyorsun demişti. kendisi kaymakam iken iktidar değişimi ile öğretmenliğe dönmüş bir isimdi.
üniversitedeki edebiyat hocam da düşünen, sıradışı biriydi, şairdi. teneffüslerde elinde çayı sigarası olduğu halde öğrencileriyle sohbet ederdi.
bunun yanında bana okuma yazma öğreten ilkokul bir öğretmenimin ne ismini ne de cismini hatırlıyorum.
ilkokul 4. siniftaki ogretmenimdir. asiktim kendilerine. sonra evlendi tabi yillar sonra ayni sehire tayin olmusuz. misafirlige gittik cocugu tisortumun onunu acip meme demisti. * ee kader.
çok kötü anılarınız sebebiyle de unutulmayandır. din kültürü öğretmenimdir. renkli gözlüler cehenneme gidecek diye korkuturdu beni. işte ben ondan sonra ateist oldum. *
kimya hocası tefik* bey.. lisedeyiz devlet yurdunda kalıyorum. beşiktaş porto maçını izliyoruz heyecan, stres, umut gırla gidiyor sen gel yoklama alıcam diye televizyonu kapat ben küfürlere bi başladım belki 1-2 dakika sürdü yoklama ama bana 1 saat gibi geldi herifin ne ecdadını bıraktım ne sülalesini*. televizyonu bi açtık gol özeti gösteriyor hemde nihat atmış füze gibi gol. belki bir hafta boyunca aralıksız sövdüm her beşiktaş muhabbeti açıldığında tefik hocaya dümdüz kayıyordum, aklıma geldikçe hep kayıyorum ibneye.. onun için asla unutulmayacakhocam varsa tefik hocadır. http://www.youtube.com/watch?v=pXfJH7ZkUNQ
90'lı kuşak için unutulmuş öğretmenlerdir.

keza ilkokuldan sonra hoca demeye başkadık. ilkokuldaki öğretmenlerimi de hatırlayamıyorum malesef.
6. sınıfta sarışın ve çııtr olan bi hocam vardı. barzonun biriyle evlenmiş. anlamıyorum, bu ipneler nasıl tavlıyorlar! herifte tip yok, konuşma yok... say say bitmez. adamı ilk gördüğümde gülmemek için kendimi zor tuttum. meğersem benim çıtırın yamuklusuymuş. vallahi anlamıyorum. dünkü boklar kokacak bugünü buldular.

(bkz: rapın ırzına geçen çocuk) *
bad teacherdır. cameron diaz hocamızdır.
ersin şahin orospunun sıçtığı. biyoloji hocasıdır tam bir piçtir bi bok bilmez sadece kitaptan okur hiç bir sik öğretmez 2 senemi yakmıştır. üstüne salakça laf sokmaya çalışmıştır her seferinde de göt etmişimdir kendimle gurur duyuyorum.
Gri Gandalf'tır(yanıltmasın bir kadın)syal hz-f'dekiler bilirler hipnotize olmayı o derslerde tattım:-).
(bkz: audrey bitoni)
ben de öğretmen oldum ama unutamadığım öğretmen orospu çocuğunun biriydi. Köyde hayvan besler hem de öğretmenlik yapardı. pancar eker, bize söktürürdü. Tabi o zamanlar teknoloji yok. Çengelli bir aparatla asılırdık pancarı çıkarmak için. Yaş 12.
Geçen gün utanmadan bana facebooktan arkadaşlık isteği göndermiş. Kabul etmedim tabi ki.
sosyal bilgiler öğretmenimdi. derste 'türkiye cumhuriyeti' ni yazmak uzun oluyor diye 'tc' yazardık. sonra bize kızardı. siz pkklı mısınız da tc diyorsunuz pkklılar tece diye konuşur derdi. o zamanlar bana saçma gelirdi ama ne demek istediğini şimdi anlıyorum.
ortalaması 49 olan öğrenciye ''ben kimseyiyi 49'dan bırakmadım o yüzden sana 47 veriyorum'' diyerek beyinlerimize doğrudan x ve gama ışınları gönderen fizik hocasıdır.

sağ el kuralını anlatırken tahtaya çizdiğin el seni ..
29 Ekim provalarında hareketleri yapamadığım için sinir krizi geçirip beni önce azarlayıp gene yapamadığımda bu sefer stadyum boyunca kovalayan beden eğitimi öğretmenim. Karneye de 2 vermişti Allahsız.
lise son'da geometri dersime giren suat hocadır. kendisinin emekliliği baya geçmişti ki bazı geometrik terimleri karıştırıyordu.

örneğin; eşkenar kare, dikkenar dikdörtgen gibi.

bir de bir sene boyunca üç dikme teoremi diye bir şey öğretmişti. 7 sene geçti hala hatırlarım ama hiç kullanmadım.
Üniversitede dersin ismini bile bilmediğim hocamdır. O kadar güzel anı anlatıyordu ki bir dersinde sıkılıp onu çizmeye başladım. O gün bugündür çiziyorum.

Ayrıca lise 1'deki fizik hocamdır. Beni fizikten öyle soğuttu ki, lise 2'de fen bölümünü seçmek yerine son anda dil bölümünü seçmiştim. Böylece çocukluk hayalim olan bilgisayar mühendisliğine ve çok sevdiğim sayısal derslere veda etmek zorunda kaldım.

Sırf bunlardan dolayı bile daha dikkatli bir öğretmen olmaya çalıştım.
güncel Önemli Başlıklar