bugün

Aşkın en güzeli ruhu uyandıran ve bizi daha fazlasına doğru uzandırandır, kalplerimize ateş ekip de akıllarımıza huzur verendir. The Notebook
"Karışık var mı ? Karışık koy."
'' Elveda Asya, elveda selvi boylum, al yazmalım, elveda bitmemiş türküm benim.''
(bkz: the world is yours)
"bazı insanlar erimeye değer."

animasyon filmi frozen; kardan adam olaf.
“Biz kör olduksa, dünyanın da bakılacak suratı kalmadı ya”
"ne olmuş yani büyük adam olamadıysak, hayallerimizi de satmadık ya."
görsel
ADAM KADIN
adamsan senin gülümsemendir.
kadınsa maharetin yemeğindir.
bir yemek yapıp da güldürmendir .
kadınsan da adamına senin ilgindir.
ilginç gelen nedir gülümsemenizdir .
görsel

"Bir bilet kazandım, Rose. Hayatım boyunca başıma gelen en güzel şeydi. Bana seni getirdi."

-titanic
"Bana masum bir kadın göster, hemen orada bileğimi keseyim." (av mevsimi)
Benim inancıma göre seni öldürmeyen şey... tuhaflaştırır.
görsel
'' Sicilians are great liars. The best in the world. I'm a Sicilian. And my old man was the world heavyweight champion of Sicilian liars. And from growin' up with him I learned the pantomime. Now there are seventeen different things a guy can do when he lies to give him away. A guy has seventeen pantomimes. A woman's got twenty, but a guy's got seventeen. And if you know 'em like ya know your own face, they beat lie detectors to hell. What we got here is a little game of show and tell. You don't wanna show me nothin'. But you're tellin' me everything. Now I know you know where they are. So tell me, before I do some damage you won't walk away from. '' Don Vincenzo Coccotti - True Romance
+kolyeni bende düşürmüşsün akşam gel al.
-yangında düşürdüm sanmıştım.
+yangın sayılır.
Sevmek de yetmiyormuş
Çok önceden tanışacaktık.
görsel
Blade - there are worse things than vampires tonight.

Girl - like what?

Blade - like me.

Hehe.
--spoiler--
'' parlak tüylü bir kuşu tutamazsınız kafeste. bir gün onu serbest bırakırsınız ve içinizde onu hapsetmekten doğan rahatsızlık kaybolur gider. ''
--spoiler--

(bkz: shawshank redemption)
star wars
görsel
Babalar oğullarını gömmemeli.

Yüzüklerin efendisi
"Pekala bay Anderson. Gerçek sizce nedir?"

Matrix.
''+bana bak, sana bir şey söyleyeyim mi?
-söyle
+kimseye söylemek yok ama..
-iyi ya, söylemem
+yemin et bakayım
-vallaha billaha söylemem
+ben ölecekmişim.
-ne var oğlum bunda yemin ettirecek?
+hiç.. ama abimle halit abim duydun mu diye bağırdılar geçen akşam bana, ben de korkudan duymadım dedim.
-sen sahiden ölünce bilyeler ne olacak?
+ne bileyim ben!
-bana versene
+iyi ya, ölünce abimden alırsın
-yaşa ulan!''

canım kardeşim filminden.
Karda donmak üzeresin, uyumak tatlı geliyor, ama ölüyorsun farkında değilsin.

-ıssız adam.
bir de unutmadan;

''+nasılsın yahu cabbar gardaş?
-iyi diyelim, iyi olalım; halimiz belli.
+belediye arabaları kaldıracakmış.. doğru mu?
-bizim gibi eskileri belki.. yenileri kaldıramazlar. eh, adamın iyi atı, iyi arabası olsa..
-iyi at, iyi araba para işi gardaş.. paran olunca her bir şey olur. paran olunca kebap yen, paran olunca tatlı yen, şarap içen, iyi yataklarda yatarsın. parası olunca adam kuvvetli olur, parası olunca adamın; evi, avradı olur, evinde tenceresi kaynar, çocukları olur. paran olmayınca iyi değil, dünyada senden kötüsü, senden pisi yoktur, her yerden kovarlar seni. fakirin yüzü soğuktur.. niye soğuktur cabbar gardaş? parası yoktur da ondan!
mesela.. kış gününde, en soğuk vaktinde, cebinde paran olsa, üşümezsin; hamamdaymış gibi terlersin.
amma ve lakin, para olmadı mı yaz gününde üşürsün. neden? çünkü para adamı sıcak tutar, sıcak..''

umut filminden.
güncel Önemli Başlıklar