bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  turkiye'nin bagdat caddesi ile nisantaşı arasinda bir prenslik olduğunu duşünenlerin, isçinin hakkını savunmak amacıyla sokaklardaki çiçekleri yolanlarin, hayattaki tek amaci iyi bir kariyer ve çok para kazanmak olanların, sozde din kardeşliği diye milleti soymaya calışanlarin, halkı birbirine düsürüp bölmeye çalışanlarin ve daha birçoklarinin okumasi gereken kitaplardan biri...
  16 -2 ... komandost
 2. 2.
  osman pamukoğlu nun,1993-1995 yılları arasında hakkari dağ ve komando tugayı ve güvenlik komutanlığı yaptığı dönemde pkk ya karşı yapılan mücadeleyi anlattığı anı-belgesel nitelikli kitap.
  herkesin okuması gerek..
  8 -1 ... hilosh
 3. 3.
  edebi anlamda da şaşırtıcı derecede güçlü, tesirli, dokümantasyonda ve 'ayrıntıları ayrıntılandırmada' çok iyi bir kitap... 'bu ülkeyi seviyorum' diyen her ferde lazım...
  9 -1 ... cryptic
 4. 4.
  pkk gibi çapulcu bir terör örgütünün neden çökertilemediğini, pkk'yı kimlerin beslediğini anlatan nadide bir eser ayrıca ailelerin yazmış olduğu mektuplar da yer almaktadır okundukça ağlatan. ne oldum değil ne olacağım diye düşünen her türk gencine tavsiye edilesi kitap.
  6 ... harvester of sorrow
 5. 5.
  en arka sayfalarında pkk ile yapılan çatışmalarda ele geçirilen aletler, çatışma yapılan yerlerin fotoğrafları bulunmaktadır.. kitabın kapağı da bir o kadar güzeldir.
  4 ... ufo goren masum koylu
 6. 6.
  bu kitap ilginizi çekmişse eski bir subay olan ve kendi yaşadıklarını yazmış olan, hakan evrensel'in güneydoğudan öyküler isimli eserini de mutlaka okumalısınız..
  4 ... bohemian rhapsody
 7. 7.
  terörün en azgın olduğu dönemde doğuda neler olduğunu ilk ağızdan anlatan, her türk evladının okumakla yükümlü olduğu kitaptır. yazarın geçen sene çıkan bir kitabı daha vardır (bkz: kara tohum) onunda okunmasını şiddetle tavsiye ederim.
  3 ... gigantic
 8. 8.
  kanla yazılan yakın tarihimiz ile ilgili bir belgesel olmasının yanı sıra, liderlik, acil durumlarda etkin karar alma, tepenin arkasını görme, etkin zaman kullanımı gibi bir çok alanda ders niteliği taşıyan mükemmel bir kitap.
  3 ... homer simpson
 9. 9.
  ders kitabı olarak okutulması gereken kitap.
  5 ... exiq
 10. 10.
  yüce insan osman pamukoğlu nun eseridir. kitabı gözyaşları içinde okuyacağınızın garantisini verebilirim. kitabın son bölümlerinde 1984-95 yılları arasında şehit olan kahramanların isimleri yer almaktadır. mutlaka okunması gereken mükemmel bir kitaptır.
  5 -1 ... maxime chattam1905