bugün

insan bir şeyi unutmaya calışırsa daha cok hatırlar. Zordur, çünkü insanlar unutmaya calıştığı kişiyle muhakkak iyi bir geçmişe sahiptir. Hafızaya öyle bir girmiştir ki o yüzden unutulmak istenir, zaten eğer unutuluyorsa hiçbir zaman hafızada yer etmemiştir. Tam unuttum derken beraber yürüdüğünüz yoldan geçer istemeden hatırlarsınız. Tam unuttum derken bir şarkı calacaktır yine hatırlayacaksınızdır. Dünyanın en zor şeyidir unutmaya çalışmak. imkansız değildir. Hayatta size bir yandan yardım eder. Zamandır sizin ilacınız. Zaman geçtıkce o da gecer.
elinin dokunduğu, gözünün gördügü herşey hatırlatır. deniz, hele o suç ortağı. gözlerine doluveren yaşlar akmaz, için yanar. boğuşur durursun, büyük korkudur, bu acının yapışıp kalacağı hiç geçmeyeceği. aşk beter şeymiş. unutmaya çalışmakta...
unutmaya çalışmak dünyanın en zor işi. zaman her şeyin ilacı derler ama içinde unutmaya çalıştığının izi kalmaz mı? kalır elbette. unutmaya çalışmak deler geçer insanın benliğini, yüreğini.
eğer unutmaya çalıştığınız sevdiğiniz bir insansa unutmaya çalıştıkça hatırlanan, unutmanın daha da zor olduğu durumdur.

+telefonu kapatmak.
telefon sesi sevgilinin sizi çağırma seslenişi gibi olur.
+bilgisayarın başına oturmamak.
o sizi bir kafede bekliyorda siz, özlediğiniz insanı görmeye gitmiyormuşunuz gibi olur.
+geceleri onu düşünmemek için geç saatlere kadar film izlemek.
sarılan, aşk dolu bakan insanlarda sizi ararsınız.
+ağlamak.
belki rahatlatır ama bir gün ağlamaktan vazgeçeceğiniz umudunu yitirirsiniz.
+bir başka sevgili bulmak.
alıştığınız insanı bir başka bedende aradığınızı farkedip can acıtır...
bu örneklerden hiç bir insan için bir tanesini bile yapmadım diyorsanız; ya siz hiç unutulmayacak birini tanımadınız ya da çoktan unutmuşunuzdur.
çok zor bir durumdur, acı verir insana telefonu elinize alırsınız ben seni çok özledim demek istersiniz ama bir şeyler buna engel olur yapamazsınız, ama hiç bir şekilde onu unutamazsınız sanki etrafınızdaki herşey inat edercesine onu size hatırlatır. *
unutmaya çalışmak havaya üflemekten suya yazı yazmaktan başka bir şey değildir efendim. istemekle hiçbirşey unutulmaz. bunun tek çaresi klasik zamandır. zaman yavaş yavaş alır götürür anıları, hatıraların acısını. ve bu süreçte sizde delikanlı gibi yaşarsınız acısını...
sarf edilen çabayla kendinizi yenip daha çok hatırlamanıza yol açan başarısız operasyon.zihin kalabalıklığı tek çıkardır.

(bkz: bir derdim var bin dermana değişmem)
(bkz: uyumaya çalışmak)
iz birakanlar unutulmaz.
en zorudur. unutunca gecer zaten.
tekrar tekrar pişmanlık duymaktır.
açılan yaraya sürekli iyileşmiş mi diye bakmaktır. her baktığınızda yine kanar, her yokladığınızda kabuğu kaldırırsınız...
seven insan eylemidir.
hani insan diyetteyken hep yemektedir ya aklı. bu da öyle bir şey. akıl unutmakta oldukça unutulmaz.
unutmaya çalışıyorum, unutacağım denmemeye başlandıysa, unutulur.
bosuna ugrasmaktir. kendi haline birak. su akar yolunu bulur.
kalbi ve beyni hırpalayan nafile caba, sadece insan yuregiyle inandıgı ve sevdigi seylerin yokuluguna alısır. (bkz: zaman alismayi ogretir ama unutmayi asla)
uzun ve çetrefilli bir dönemdir.
acısını çeke çeke zamanla alışılır, sonrada kısmen silikleşmeye başlar.
ben yapamıyorum. en azından yapamadığımı ve denemenin ne derece zor olduğunu biliyorum. Seni sevmedim ki ben, senin için hiçbir zaman arka balkon gecelerinde bağıra çağıra şarkı söyleyerek ağlamadım ki. Seni sevmedim ki ben, işten yorgun argın dönüşlerimin zamanlarında duş altında hüngür hüngür ağlamadım ki. avunduğum bir şeyler vardı oysa. Seni sevmeyişlerim ve sadece yoğun hislermiş gibi kendimi kandırışlarım.

hayat ellerimden tutmuyor artık. kendime acıdığım zamanlar geride kaldı. Seni yok oluşlarımın içinde andaç bir odanın naftalin kokusunda bıramıştım oysa. Allah kahretsin ki sen varsın, allah kahretsin ki kahır çekiyorum merhametsiz bir yalnızlıkta. Bunun adı unutmaya çalışmak değil ki artık, uçurumun kenarında sonsuzluk ya da geri kalan birkaç yılın ömrünü yaşamaya çalışmak yani bunun adı Seni öldürmeye çalışmak.
en az güldürmeye çalışmak kadar saçmadır.

(bkz: bazı şeyler çalışmakla olmaz)
(bkz: unutamamak)
unutmak yalandır,
unutmamak gerçek,
yoktur ortası unutmanın,
çünkü bir şey ya beyazdır
yada siyah,
gri yoktur.
ya varsındır yada yok.
unutmak söylenen koca bir yalandır.
beyninizi yormaktır, bedeninizi ve ruhunuzu yormaktır.
unutmak için öncelikle hatırlamamalısınız bunun içinde kendinizi meşgul edersiniz.
saatlerce gezersiniz, saatlerce kitap okursunuz, saatlerce arkadaşlarınızla takılırsınız, saatlerce internette olursunuz, saatlerce yazarsınız, saatlerce uyursunuz, saatlerce müzik dinlersiniz, saatlerce tv izlersiniz
unutmaya çalıştığınız şey aklınıza gelince saatlerce kızarsınız kendinize.
kısacası her şeyin cılkını çıkarırsınız. her şeyi ama her şeyi saatlerce yaparsınız
ruh gider, akıl gider, bedeniniz gider, ama öyle bir zaman gelir ki artık hatırlamamaya başladığınızı fark edersiniz ki bu da unutmayı başaramamaktır ama yine de iyidir çünkü eskiye göre daha az hatırlıyorsunuzdur. buna da sevinirsiniz çünkü kötünün iyisi gibi bir durumdur. her şeye saatlerce devamdır.
sonunda unutursunuz da bir öz vardı kendiniz de onu da unutursunuz.
unutmak veya unutmaya çalışmak kendinizden bir şeyleri de yok etmektir. ama unutmak istemek zaten olumsuz bir durumdan kurtulmak için yapılır ki yani sonuçta bir olumsuz durumdan kurtulmak için kendinizden ruhunuzdan özünüzden yaşama sevincinizden bir şeyler yok edersiniz. zordur. bu sürec olumsuzluğun şiddetine göre daha hafif atlatılabilir yani sizden fazla bir şey gitmez, veya dibe vurursunuz siz de kalmazsınız.
ben bir hiçim.
alışmaya çalışmanın bin katı zor olan şeydir. başınıza gelen hangi olay olursa olsun, ilk olarak sonuçlarına alışmanız lazım. çünkü etkisi geçmeyecektir. sadece alışabilirsiniz ki kesinlikle zamanla olacak şeydir. ve o sancılı dönemi atlattıktan sonra yaşadıklarınız, mürekkebi akan yazı gibi olacaktır. izi elbet kalacak ama asla okuyamayacaksınız. haliyle mutluluğunuzu engelleyemeyecektir.
Unutmaya çalışmak diye bir şey yok, unutmak zorunda olmak ve unutmayı istemek var. En acı veren yanıda istemediğin halde unutmak zorunda olmak.
saçmalamak, kendini reddetmedir.
unutmaya çalışmak hatırlamaktır.
bi önerim yok, fakat kendini inkar etme yoluna gitmemeli insan. yaşananları unutmak zordur. bilinçaltına gömersin, gömersin fakat her an her şeyde hortlamaya hazırdır ki, gelir yine düşüncelerinin arasına karışır.
her hatırlandığında sol kolunuza neşterle bir çentik atın, kolunuzda çentik atılacak yer kalmadığında, unutamayacağınıza tamah eder unutmaktan vazgeçersiniz belki. kısmen. yani.
nafile uğraştır.