1. 1.
  yurdumun malum profesörünün şanına layık bir saçmalama girişimi.
  yerleşmiş,herkesçe kabul görmüş olmasıyla türkçeleşmiş kelimelere karşı bu nafile saldırılar hangi tür akademik zihniyetin sonucudur,anlaşılmazdır.
  3 -10 ... azorka
 2. 2.
  yavaş yavaş yapmaya başlamamız gereken şey..
  5 -3 ... shalamar
 3. 3.
  türkçemizi diğer dillerin (özellikle ingilizcenin) istilasından kurtarma çalışması.
  6 ... freedean
 4. 4.
  türkçe'nin kirletilmesinden, yozlastırılmasından, yabancı sozcuklerin, tabelaların, markaların, devletlerin ülkemizde yaptıklarından bıkmış usanmış;
  turkiye'nin nasıl çökertilebilecegini bilen, bunun da dilimiz olan türkçe'den gectigini her fırsatta dile getiren avrupa'nın en genc profesoru olan oktay sinanoglu'nun,
  genclerin yaslıların kısacası herkesin bilinçlenmesini istemesi üzerine soyledigi, kullandıgı, kullandırdığı kelime.

  (bkz: evrenkent)
  (bkz: yerleske)
  (bkz: turkce)
  (bkz: turkce giderse turkiye gider)
  (bkz: bye bye turkce)
  (bkz: tarzanca)
  (bkz: oktay sinanoglu)
  4 -1 ... trinfr
 5. 5.
  (bkz: doğru bir iş yapmak)
  3 ... shalamar
 6. 6.
  (bkz: zeytin)
  (bkz: çatal batmaz kaydırgaç)
  (bkz: bak şimdi güzel kardeşim)
  -4 ... ranger65
 7. 7.
  iyilik de yaramıyo dedirten olaydır. türkçe kelime gelmiş diye sevinmemiz gereken yerde aramızda sindiremeyenler de çıkıyo.
  4 -2 ... doktor sağbırakmayan
 8. 8.
  tüm prestijini, haklı olarak, fen bilimlerinde elde etmiş oktay sinanoğlunun bu prestijini kullanarak siyasi ve sosyal meselelerde bilir kişi havasına girmesiyle oluşan acayipliktir.
  -3 ... registerlater
 9. 9.
  oktay sinanoğlunun kiytaplarını okuduktan sonra söylenmeye başlanır (bkz: oktay sinanoğlu) (bkz: evrenkent) (bkz: yerleşke)
  2 ... korncu21
 10. 10.
  yıllardır universe+city olarak dikkatimi çekememiş* bir kelimeyi/ismi evrenkent olarak duyduktan sonra anladım ki, aslında üniversitelerin bünyelerinde evrensel bilgileri barındırması, bu bilgilerin eğitimini vermesi, gerçek hayata dair teorik ve pratik uygulamaları; yani *evrenin, kent denilebilecek ortamlarda *işlenilmesi gerektiği daha mantıklı geldi. benim dikkatsiz olmamın yanında ilginç olan evrenkent ismi ile bu düşünceleri kolaylıkla üretebilmem. yanlış olsa dahi düşence üretebilmemin temelinde türkçe'nin nitelikli bir dil olmasının etkisi olduğuna inanıyorum. bu yüzden universiteye evrenkent demek malum sebeplerden dolayı iyi bir şeydir.

  bir de yukarıda bkz verilenleri tekrar yazıyorum, hala tıklamadıysanız bir tık atınız lütfen. sonuçta bu adamın yaptığı bir tür çağrıdır, kulak vermeden duyamayız ne dediğini, irdeleyemeyiz doğru mu yanlış mı...
  (bkz: oktay sinanoglu)
  (bkz: bye bye turkce)
  (bkz: turkce giderse turkiye gider)
  2 ... st stinger