1. ?.
  bazı insanların, görmemişlikten, özgürlük sevdalarıyla, doğruyu yanlışı bilmemesinden farkında olmadan yaptığı değişimdir.

  üniversite başlamadan biriyle ilişkiye başlarsın
  çok seversiniz birbirinizi
  kız öyle sever ki kendini verir
  her şeyi seninle yaşamak ister
  sana şunu söyler "ailemden bile vazgeçerim senin için"
  sonra üniversiteye gider
  gözle görülür bir değişim olur
  erkeklerle aynı evde kalmalar, birlikte alkol almalar
  sonra sana şunu söyler "birbirimizi bu kadar sık aramayalım"
  sen eyvallah dersin düşünür düşünür durursun
  tartışmalar başlar, sen öfkelenir kötü şeyler söylersin o da sana..
  ailemden vazgeçerim diyen kız, artık sana "ne ailemden ne dostlarımdan ne mesleğimden" der
  yine de seviyorum der, asla yalan konuşmayacağını bilirsin.
  ve evet o gün gelir, o acı gün gelir ve sana;
  "çok bunalttın beni, bitti buraya kadar" der,
  bi kaç gün sonra ararsın, bakarsın ki;
  . şehir şehir gezip tatil yapıyor...

  üniversite, ahhh lanet üniversite...
  3 ... efes pilsenerr begin
 2. 1.
  son zamanlarda bana yaptığı şeydir.devamsızlıktan bırakacağını söylüyor.yahu üniversitede hiç devamsızlıktan insan mı bırakılır.kafam çok bozuk çok.
  1 ... firest0rmph0enix
 3. 2.
  bana bişey olmaz... (bkz: ok)
  ... ooopps
 4. 3.
  (bkz: kişinin üniversiteyi bozması)
  1 ... blackhole
 5. 4.
  kız girenin karı çıkması olayıdır. söz tamamen mecazidir;küçükken hakkında pek fikir sahibi olmadığım şeyleri karıştırdığım zaman dedem derdi '' fazla kurcalama senin eline kız giren karı çıkar''. o yüzden fazla bilinmediği taktirde kurcalanırsa bu yer, aynen dedemin ayarı gibi bozar adamı.
  -1 ... nipla
 6. 5.
  bozulma mıdır yoksa değişme midir tartışılır. kişi artık lisede değildir ve üniversiteyi ailesinden uzak diyarda okuyorsa bir de artık kendi başınadır. her ne kadar etrafında bir çok insan olsa da, bir çok dost edinse de yalnızdır. her gördüğü, her yaşadığı onun için bir tecrübedir. iyi veya kötü olaylardan bir şeyler çıkarmıştır. artık lisede olmadığını anlamıştır ki bundan sonra değişime girdiğinin kendisi de farkına varmıştır. bu aslında bozulma değil hayata ayak uydurmadır.
  ... haku
 7. 6.
  kişiyi bozan şeyin üniversite olduğunu düşünen zekanın ürünüdür. o insan hangi ortamda varolursa olsun bozukluk aksilik vb huylar yaratacaktır kendisinde. üniversite insanları bozar derseniz, eğitimin yeni yeni önemsendiği ülkemizde özellikle kız çocuklarının evlerine hapsetmiş olunmasına, diğer insanlarında zihinlerinin daraltılmasına yardımcı olmuş olursunuz. üniversite okumak insanın kendisine yapabileceği en büyük iyiliklerden birisidir. bir konuda uzmanlaşmak ve özgürlüğünü elde etmek adına çaba göstermek kutsaldır. öğrenci hayatındaki aksaklıklarında temelinde eğitimsizlik yatar. orda bozulan çocuk muhtemelen eğitimi eksik ailesinden gerekli eğitimi alamamış ve boşlukları bu yollarla doldurmuştur. okumak sorgulamak ve eğitim almak örümcek tutmuş beyinleri temizlemede faydalıdır ancak bu herkesin çıkarına mıdır? işte tartışılması gerekilen nokta budur. çünkü cahil kalmış toplumlar kullanılması her açıdan kolay insanlar haline gelmiş, ve bir takım insanların çıkarlarına karşılık vermiştir. bunun için üniversiteden önce gerekli tek birşey vardır aslında; bilinçli olmak. bilinç sahibi bir insanda doğruyu yanlışı ayırt edip eğitimine önem verir ve öğrenci yaşamındaki bozulmaya müsait durumları yokeder.
  ... bluee
 8. 7.
  (bkz: bozuk karakter)
  ... erturk