bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  (#1452294) nolu entrde beratulanberatin tarifini yaptigi bolumlerdir.
  o bolumlerde okuyanlar insan degil zaten, merak etme sen.
  1 -1 ... tmr tr
 2. 2.
  iş alanı çok az yada hiç olmayan bölümlerdir.
  örnek vermek gerekirse fen edebiyat fakültelerinin bazı bölümleri bu gruba girer. akabinde jeoloji mühendisliği, malzeme mühendisliği ve muhteviyatları. azizim çevre mühendisliği nedir. hadi tamam okutuyorsun bari 4 yıllık yapma. 4 sene boyunca sen o çocuğa çevre hakkında ne öğretiyorsun?
  açık öğretim fakültesi zaten başlı başına kıytırık bir bölümdür. onu hiç katmadım bile. netice itibari ile üniversitelerin kıytırık bölümlerinde okumak, okumuş olmak için okuyan insanın yapacağı eylemdir.
  1 -6 ... beratulanberat
 3. 3.
  hayatta başarılı olmak insan için temel erdemlerden biri ise okunan bölüm kıytırıklık şeklinde kategorize edilemez. mesele mezun olduktan sonra adamın ne yapıp ettiğidir. nerelere gelebildğidir. mesele üniversite bölümüyle bitseydi boğaziçi bilgisayar mezunlarından başka kimse bir halt olamazdı.
  5 ... azorka
 4. 4.
  bir üniversitede olabilecek en kıytırık bölüm işletmedir kuşkusuz. siz çalışıp sınava girerken işletme okuyanlar bahçede oturur, gezer, geyik yapar. işletmenin tezsiz yüksek lisans programı olduğu açıktır. ingilizce işletme okuyanlar en azından dil öğrendikleri için kötünün iyisidir.
  -1 ... mitheithel
 5. 5.
  (bkz: oku da adam ol baban gibi eşek olma) * * * *
  2 ... muhterem fil
 6. 6.
  (bkz: bağcılık)*
  1 ... karniyapyarik
 7. 7.
  (bkz: su ve su ürünleri) *
  2 -1 ... repeat after me
 8. 8.
  (bkz: kanatlı hayvan yetiştiriciliği)
  2 ... replikasyon
 9. 9.
  uzay mühendisliğidir bence. ülkemizde uzay ile ilgili herhangi bir çalışma ve atılım yokken ne diye böyle bir bölüm konulmuştur, akıl sır ermez. lakin okuyanlara sonsuz saygım vardır orası ayrı.
  1 ... ozmooo
 10. 10.
  ülkemizde bölüm olarak değilde fakulte olarak bile sölenebilecek yerler olup en büyük örnek: (bkz: fen edebiyat fakültesi)
  2 ... andlee