1. 1.
  üniversite eğitimini devam ettiren gençlerin, büyük çoğunlukla gerçekleştirdiği eylem. daha kötüsü de dersanede stajyer öğretmen olarak çalışmaktır.
  2 ... coincidental magic
 2. 2.
  kesinlikle yapılması tavsiye edilen, iki saatlik emeğinin karşılığı olarak ileride bir işte çalışırken bile iki saatte alamayacağın bir paraya denk gelen, üniversite hayatını kendi paranı istediğin gibi harcayarak geçirme şansı sağlayan aktivitedir. kötü bir yanı ise, okul bitip de işe girme vakti gelince, ders verirken kazanılan saat ücreti ile işe girince kazanılan saat ücreti kıyaslanır ve boşuna okul okunduğu, özel ders vererek zengin olunabileceği düşünülür.
  2 ... devedikeni
 3. 3.
  öğrencinin maddi açıdan kendi kendine yetebilme çabasıdır**
  1 ... eleman
 4. 4.
  beyhude bir cabadan ileri gitmeyecek olaydir. cunku piyasanin hizla buyumesiyle pazar payi kuculmustur. ders verilen insanda 50 kere anlatmaniza ragmen bir seyi anlamamakta israr ediyorsa iyice dumur olursunuz. hatta siz bisey anlatirken sevgilisiyle mesajlasan ogrenci tipleride vardir ki; allahliktir.
  1 ... schizo
 5. 5.
  Para kazanmak amaclı yapılan bir eylemdir.
  ... bal
 6. 6.
  can çekişerek okumaya çalışan öğrenci milletinin ek gelir elde etmek amacıyla yapmak zorunda kaldığı eylemdir kendileri.
  ... soldansay
 7. 7.
  sadece üniversitede okurken ders vermekle kalınmayıp üniversiteyi bitirdikten sonra da devam edilesi eylemdir. zevkli bir iştir.*
  ... nikiznatimportint
 8. 8.
  sayısalda aşmış fakat sözelde rezil durumda olan öğrencilere ders verince zevkli olan eylem.
  ... ofkeli kalabalik
 9. 9.
  ikinci öğretim öğrencisi için uykudan feragat edip de yapılamayan eylemdır.
  1 ... muammaa
 10. 10.
  lise öğrenimini bir yabancı dil eğitimi görmenin zorunlu olduğu bir lisede başarıyla tamamlamış bir öğrencinin ek gelirini sağlayan aktivite.
  ... unidentified stranger