1. 1.
  olmazsa olmaz bir reklam, bir halkla ili$kiler karesidir.
  dikkat ediniz, rasat ediniz arkada$lar.
  her universite tanitiminda, ister basili bro$ur, kitapcik vesaire olsun, ister internet sitesi olsun, boyle hemen kapakta veya ana sayfada veya cok yakinlarda bir yerlerde, veya bolca sayida, tercihan cayirda, bayirda, agac altinda olmak uzere kizli erkekli yaymi$ bir ogrenci grubu pozu vardir. bu pozun varligi, \"yaymi$lik\" veya \"siki ta$agina denklik\" derecesi o okulun gucunu, cekiciligini gosterir.
  bu poz ile aday ogrenci, yani o elindeki $eyin hedef kitlesi cezbedilmeye, rahatlatilmaya cali$ilir.
  kutuphane ve labaratuar pozlari geni$ ve tenha planlar ile cekilir. oralar boyle buyuk buyuk, duzenlidir. ama kimsecikler yoktur. boylece \"- goruyorsun, burada bir numara yok. cali$mak falan, kasmak yok, cillop gibi kizlar da geliyor, (kapaga bakiniz) cafede cayirda bayirda kakara kikiri yapiliyor habire, olayimiz bu...\" mesaji verilmeye cali$ilir. bu mesajin en onemli mesaj oldugu du$unulmektedir.
  ozellikle ozel universite bro$urlerinde bu kaygi cok daha agirlikli $ekilde gozlemlenebilir.
  bu kizli erkekli pozda gencler objektife mal gibi bakarlar. aslinda fotografi ceken \"- gelecege guvenle bakin...\" demi$tir ama onlar gene de mal mal antilop gibi bakarlar. fotografin bir ko$esinde bir gitar falan mutlaka bulunur. agac altinda kariya kiza gitar calinabilecegi, bunun serbest oldugu, hatta rektorluk tarafindan desteklendigi anlatilmaya cali$ilir. kizlardan biri mutlaka beline benettonvari bir hirka veya kazak sarmi$tir. burada verilen mesaj da \"- yayma mevsimi son derece uzun... sadece yazlari yaymiyoruz, baharlari ve geceleri de yayabiliyoruz.\" mesajidir.
  pozlarda inek tipte ogrenci oldugu gibi, duzgun kizlar ve yaki$ikli gencler de vardir. yani denir ki \"- siz hepiniz gelin, burada herkes hemencecik kayna$iyor, sevi$me yollari acik tutuluyor...\" denir.
  bu pozda son olarak bir tane de ya$i digerlerine nazaran daha kucuk, tercihan sari$in, sacinda buzagi yalama olayi olan, kisa sacli akneli, sivilceli, sanki lise gezisi ile gelmi$ bir genc daha bulunur. hah bak bu genc i$te, bro$uru okuyan genc ile ozde$le$tirilmeye cali$ilan genctir. \"- bak bir benzerin geldi ne kadar mutlu, hadi sen de gel.\" denir bro$ure bakan gence...

  not: sabahin 06:30\'unda i$e gelirken $u kareyi kurgulayacam diye tem\'de 140 ile giderken dalmi$im uzaklara da, allah korudu...
  8 -1 ... egemenexe
 2. 2.
  ikiyüzlü öğrencilerdir. diğer yüzleri kan ağlamaktadır çünkü.
  1 ... arabaciarabayatasget
 3. 3.
  (bkz: üniversitelerin çimen den ibaret olduğu zannettirilen broşürler.)
  1 ... compassrose
 4. 4.
  Üniversitelerin,yeni kazanan öğrencilerilerine yolladıkları broşürlerde bulunur bunlar.Üniversite yönetiminin gayet başarılı pazarlama stratejisidir.(okulu kazanmış öğrenciye neden böyle bir strateji uyguluyolarsa artık)

  Bunların gerçekleri her üniversitede bulunmaz,bulunamaz.yer yoktur çünkü ya da iklim müsait değildir.Gitar çalan uzun saçlı bir erkek ve onu çevreleyen 4-5 tane de dinleyici kesim vardır o karede.Zaten içlerinden bazıları kız yapma bahanesiyle girerler o gruba.

  Okulumda görmedim göremem de sanırım.Uludağ üniversitesi bunu hayat geçirmiş bir üniversitedir vesselam.

  Ayrıca;
  (bkz: Kocaeli üniversitesi)
  (bkz: Umuttepe kampüsü)
  (bkz: Umuttepe kampüsüne tropik ağaç dikmek)
  1 ... simitcikahvecigazozcu
 5. 5.
  efendim tamamıyla doğrudur. zira derse girmeyen, bütün gün yayan, hatta okula sadece öğle yemeği ucuz oluyor diye giden bünye sayısı oldukça fazladır. her ne kadar broşürlerde yer almasam da ** broşürlerde ki yayan tipi fazlasıyla temsil etmekteyimdir.**
  2 ... gazoz_kapagi
 6. 6.
  insanları üniversiteye özendiren ve öğrencinin kafasında üniversite denen kavramı 'hayaller ülkesi' kıvamına getirmesine katkı sağlayan yegane öğrencidir. sanılırki gitarını alan çimlere seriliyor, ordan bir kız hemen yanı başınızda bitiyor, sürekli kahkaha atacak bir şeyler bulunuyor, para desen bok, dersler desen hiç yok... keşke herşey filmlerdeki, broşürlerdeki gibi olsa.
  4 ... ogzi