1. 1.
    2018 yapımı gerilim türünde film. unfriended'ın devam filmiymiş. ilkini izlemedim.

akıcı ve gerilimi dozunda olmuş.

--spoiler--

hikaye önce damon'un tuzağa düşürüldük tezi ile bağlanacak diye düşünülürken kahramanların başından geçenlerin oyunun bir parçası olduğunun ortaya çıkması şaşırtıcı olmuş. iyi düşünülmüş bence. Çünkü DAmon'un tezi çok mantıklı bir tezdi.

--spoiler--

Bu tarz filmleri pek sevmem ama keşke izlemeseydim demedim. kişisel tercih meselesi tabi bu. gerilim-korku türünde ağababa filmleri severim ben çünkü.

bir de böyle filmlerde bağlantıların çok basit kurulduğunu düşünüyorum. Ne herhangi bir kahraman ne de herhangi bir olay, ki buna ana kahraman ve olaylar da dahil, netleşmiyor, yer edinmiyor izleyenin kafasında. Bu da hikayeyi kabaca basit hale getiriyor. Tamam akış iyi, gerilim korku olabildiği kadar iyi ama sonunda elde bir şey yok.

şöyle anlatayım: bir grup arkadaş, bir plan, hikayeyi başlatan bir olay, buna doğrudan veya dolaylı olarak bağlı devam eden olaylar (öne çıkan kemik bir olay olmaz genelde, birbirinin benzeri şeyler), olaylar sırasında bir grup arkadaştan çoğunlukla birinin (hangisi olduğu önemli değil genelde, çünkü o gruptan biri, özellik aramaya gerek yok) çabaları, hemen çözüm ardından hemen yanılgı sonra tekrar çözüm tekrar yanılgı (birbirine benzer uğraşılar genelde, şu çok iyi oldu denebilecek kadar öne çıkan bir şey yok), aslında bu hikaye böyleydi şeklinde bir son.
    1 ... simdi evet simdiyse hayir