1. 1.
  http://www.milliyet.com.t...iy29.asp?prm=0,4208214153
  (bkz: kemal unakıtan)

  yurdum için gayet sıradan, öyle bir olaydır.
  6 ... havada bulut
 2. 2.
  yurdum insanından gelecek olan tepki mutlaka az olacaktır yine.eğitimsizliğin bir milletin başına bu kadar büyük çoraplar örebileceğini hiç düşünmezdim.
  8 -3 ... jamall
 3. 3.
  unakıtan çıkıp konu ile ilgili "yoksa şaşırdınız mı?" dese kimsenin "evet çok şaşırdık, sizden hiç beklemezdik" diyeceğini zannetmediğim hadise.
  13 ... derindusunur
 4. 4.
  medya tarafında geçiştirilmesi sayesinde milletin yine kafaya takmayacağı söylemlerdir.kör olmak ayrı ama gözünü bilerek kapatmak...işte bunu anlamak imkansız!!
  5 ... firanzalhonan
 5. 5.
  Bürokrat : yeni YÖK başkanının havası değişmiş. Gayet güzel sözler söylüyor?
  -Bakan Unakıtan: isterse söylemesin...
  -Bürokrat: .... bu ortamdan faydalanıp üniversite reformunu da yaparsak hükümet olarak sayın bakanım çok ciddi başarı olur.
  -Bürokrat: 300 milyona yakın üniversitelere iyileşme yapıyoruz yıllık. Gülüp oynasınlar...daha sesleri çıkmaz.... tarifeyi de ufak bir rötuşla geçiştiririz böylece...
  durum budur,,,uyu ey halkım uyu sen dahaa...
  13 ... balaban
 6. 6.
  sessiz ve gizlice yürütülen, yürütülmeye çalışılan çok ciddi ve tehlikeli bir planın su yüzüne çıkması olayıdır. bi japonya'da olsa bu sözlerden sonra ülkede yer yerinden oynar, bakan intihar ederdi. avrupa'da olsa halk sokaklara dökülür, bakan istifa ederdi. ama benim güzel ülkemde ne devlet ya da devlet organları(ki onların da eli kolu bağlandı) ne de halk ses çıkarmaz, bakan oturduğu ceylan derisi koltuklardan "görev"ine devam eder.
  8 ... quafin
 7. 7.
  (bkz: rezillik)
  (bkz: dönen entrikalar)
  5 ... bitirim
 8. 8.
  yaptığı gaf bini geçen, yaptıkalrı gaf ise on binleri geçen 'temsilcilerin' yaptıkları yeni gafı medyaya ulaştıran hadise. ha ne olacak? yok türban serbest mi olsun yasaklı mı kalsın?
  6 ... mamma mia
 9. 9.
  (bkz: mikrofon altından ülkeyi yürütmek)
  3 ... flyo
 10. 10.
  o çok öykündükleri gâvur batı'nın (doğu bloku da dahil olmak üzere)herhangi bir avrupa ülkesinde meydana gelse, öncelikle bakanın ve bürokratın sonralıkla da devlet görevlisinin istifa etmese de medya tarafından istifaya zorlanacağı çirkin hadise.

  tepkisizlik tepkisizlik.

  insanı kahreden tepkisizliktir. medyanın haberi vermesi ise o kadar masumaneki, ifadeler şöyle, bakan açık unutulan mikrofon kurbanı * * *, mikrofon açık kalmış, unakıtan'a talihsiz sürpriz gibi "hay allah, tüh bak sen şu allah'ın işine ama ne kadar da sevimli öyle değil mi" nevi başlıklarla aktartılmıştır bu haber.

  arkadaş önce şu noktayı açıklığa kavuşturalım. güzel ve dahilerden müteşekkil toplumumuz zaten anlamıştır da hadisenin vehametini, yine de söylemekte fayda var. bu olayın adı skandaldır skandal!!! hem de öyle böyle değil, bu iğrenç bir skandaldır. ortamdan faydalanıp üniversite reformunu da yapın bakalım ne yapacaksanız.

  maliye bakanı unakıtan bürokratına; "yeni yök başkanı sıkıyorsa bizim istediğimiz gibi konuşmasın üniversitelerini paraya boğduk tabi ki biz ne istersek onu konuşacak diyor",
  ancak unakıtan hızını alamıyor. devam ediyor. hani başbakan diyordu ya ne kadrolaşması kimsenin kadrolaştığı yok, sonrada fethullah diyordu ya biz kadrolaşmayız ya da sızmayız gireriz..

  gördük kemâlinizi, anladık yönteminizi.

  denizcilik işletmeleri genel müdürü dahil yönetimindeki herkesi işten çıkarın, yerine getirilecek adamların listesini binali * verecek ama başbakandan da habersiz yapmayın diyor.

  yani işin içinde başbakan da var...ya da başbakan'ın da olaya karşı menfi bir tepkisi olmayacağını anlıyoruz bu ifadeden.

  işin asıl ilginç tarafı ne biliyor musunuz? dediklerini yaparlar, o bürokratlar değişir, yerine binali'nin söyledikleri gelir, yök başkanı yine yerinde oturur hem de vatandaşın gözünün içine baka baka yaparlar bunları. ne de olsa adamların oy depolarının önceliği taş da değil kok kömürü, bir çuval da baklagil tadından yenmez. boşverin ilkesizliği, adam kayırmacılığı, iltiması, takiyyeyi. biz böyle iyiyiz.
  25 -9 ... damat hobbit pasa