bugün

hiç beklenmeyen bir gecenin sonunda, olmadık bir mekanda ya da hiç beklenmedik yollarla terk edilmektir.

üniversite yıllarıydı.

şuh kahkahalı esprilerin havada uçuştuğu, biraların şu gibi bittiği, entelliklerimizle birbirimizi dövdüğümüz oldukça eğlenceli bir akşamdan sonra biz yurda geç kalmamak için ortamdan ayrıldık. kampüsün içinde, kız arkadaşımla yurda doğru yürürken yine espriler havada uçuşuyor, sert sessizlerde etraf tükmüğe boğuluyordu.

sonra kız arkadaşım aniden bir vesikalık resim çıkardı cüzdanından ve "bu kız nasıl güzel mi?" diye sordu. bende o anki hafif çakırkeyflik ve her boka espri yapma durumu nedeniyle "kim la bu kız maymun gibi puhaaaa şebek ötesi, baskül ailesinin ortanca kızı gibi" dedim.

karşı taraftan kahkahalar beklerken, onun renginin maviye döndüğünü gördüm. o kız onun bana bahsettiği ama benim tipini hiç bilmediğim ablasıydı...
"bu ablam" dediği anda bu sefer maviye doğru renk değiştiren bendim...

yurda gidince de \"seni terk ediyorum\" diye mesaj attı, bir daha da hiç konuşmadık.
üzerinden 4-5 ay geçip de karşılaştığınızda tırt bir neden yüzünden terk edildiğinizi öğrendiğinizde içinize bir rahatlama gelebilir. "acaba bir şey mi yaptım da benden ayrıldı?" gibi sorularınıza çözüm olmakla birlikte kafanız rahatlar, o şahsı bir daha düşünmezsiniz. *
entrye bakılırsa pekde umulmadık anda olmayan terketme şekli.
Çok önemli bir hata yapmıştı. Bende kapıyı vurup gitmiştim ve bu sefer ben dönmeyeceğim geri, bu sefer farklı olacak, bu sefer sen özür dileyeceksin benden ki devam edelim ilişkimize demiştim.
3 gün bekledim, 3 gün boyunca onu merak ettim, onu düşündüm, sadece bir özür mesajı bekledim ama o 3 gecenin sonunda sabaha karşı 4'de artık bitti diye mesaj attı. Biz özür mesajı beklerken, ayrılık mesajı geldi. Bundan daha umulmadık an olur mu?
O değilde;
Ulan yine terkedilen biz olduk.
Ulan yine faka bastık.

işte böyle bir şeydir, umulmadık bir anda terkedilmek.
güncel Önemli Başlıklar