bugün

6. vakanın biri umreden dönenlerden. diğer 21.000 kişi devlet eli ile karantinaya alınmazsa fena halde tutankamonlara gelmişiz demektir. veba ve benzeri salgınlardan en tehlikelisi insanların dini reflekslerle hareket etmesidir. bu tarz yaklaşımlar ortaçağ dönemi vebanın daha çok yayılmasına imkan vermişti. siz tedbir almadıktan sonra tanrının veya varsa bir başka gücün sizi koruması gibi bir durum evrenin yasalarına terstir.

eğer imanlı biriyseniz tedbirin değerini ilk sizin bilmeniz lazım. kadercilik doğu tipi nihilizmden başka bir şey değildir. bizim gibi tosuruktan ülkelerde bu maneviyat ile karıştırılır. arabesk yavşaklığı dediğimiz şey de esasen budur.

"allahlık" bir durum esasen durumun vehametini ifade eder. ortadoğu ve türkiye bundan kaybediyor.

mukadderat!!
Ziyaretleri ertelenmesi gereken kişilerdir. Daha türkiye ye virüs gelmeden bir yakınım ülkeden dönmüştür. Ve hala gitmedim. Riske atmaya gerek yok. Sağlıkla oyun olmaz.
ulkede umreden gelene yari allah gozuyle bakildigi icin hasta olmaz olsa bile kutsal yerden getirmistir.nurdur falan.

giderler taharetli ellini operler.ne oldugu belirsiz siselerle getirilmis sulari icerler.

cildiriciğim.
devlet zoruyla karantina altına alınmalıdırlar.
Dangozlar gelenler italya'da Avrupa'dan geliyor olsaydı sorun olmayacakmiydi. Sizin hayran olduğunuz birçok ünlü zibidi 14 gün kuralını göz göre göre ciginiyor.

Kaldiki cahil cuhelar. Türkiye geçiş kapısı olarak kullanan okadar çok insan varki ve bunlar bekleme sürelerinde otelde Taksim'de ve eğlence mekanında geziyor. Bunlar sıkıntı olmuyorda. Ne sebepten olduğu önemli değil adam evine dönecek sikintimi oldu.

Yazı yazacağım diye saçmalıyorsunuz. Cahil cuhelar. Siz Türkiye'de olmadigini düşünen gerizekalılar danışınız. Dünya kırılıyor ve yaşlısı çıkılan Türkiye'de sadece 5 tane ya buna inaniyorsaniz malsinizdir zaten siz inanmaya devam edin..
Halka karışmışlar bile, saygısızlıktır 2 hafta evden çıkmasalar ne olacaktı ki?
görsel

işte bundan korkuyordum aq, o kafilenin içinde bu hacı amca gibi onlarca adam var, bu iş böyle sığ insanların inisiyatifine bırakılmamalıydı. Umarım ülkece bedelini ağır ödemeyiz.
görsel
görsel
Dikkat edilmez ve gerekli önlem alinmaz ise Ulkemizin Sonunu getirecek güruh olabilir . Hangisini evde tutabilecekler 14 gün merak ediyorum.
lütfen 14 gün evinizde kendinizi karantinaya alın dediğim türklerdir. şimdi ben böyle dedim diye kesin yaparlar evet swh.
görsel
gelirken yanlarında zadece zemzem, hurma veya tesbih getirmedikleri kesin gruptur. (bkz: helal covid 19)
coronayı ciddiye alan herkesin bu olayı daha ciddiye alması gerekiyor.

bu kişiler için sınırda suriyelilerin yakınlarında ayrı birer kamp kurulması gerekiyor. orada 2 hafta boyunca tecritte tutulması gerekiyor. hastalık taşıyan, temizlik nedir bilmeyen arap bölgesinden gelen herkes için aynı şeylerin yapılması halkımız için çok önemli..

https://www.haberturk.com...sef-pozitif-cikti-2614129
10 bin 330 kişi karantinaya alınmış bakınız: https://www.youtube.com/watch?v=Ye3kRAva_T8
hepimizin ebesini zikecek olan yobazlar bütünüdür aslında.

corona illetini yaydırmamak için onları sınırlarımızın içine almamalıyız, taşlamalıyız onları. onları onların silahı ile vurmalıyız.
görsel
Geneli yasli cahil olacağı.icin.14.gün kuralına uymayacak. Sürekli el optureceginden yayılma hızı yüksek olacak.
güncel Önemli Başlıklar