1. 1.
  uluslararası beşçeşmeler yaz festivali

  22 temmuz cumartesi günü maltepe beşçeşmeler meydanda başlıyor.

  --spoiler--
  Maltepe Belediyesi’nin düzenlediği "Uluslararası Beşçeşmeler Yaz Festivali", 22 Temmuz’da Bulgaristan ekibinin sahne alacağı bir geceyle açılışını yapacak. Etkinlikler kapsamında sırasıyla 29 Temmuz’da Brezilya, 5 Ağustos’ta Sırbistan Loznika, 12 Ağustos’ta Belçika, 9 Eylül’de Gagavuzya Özerk bölgesi ve 16 Eylül’de yeniden Brezilya ekipleri, Maltepelilerle buluşacak.

  Bulgaristan’ın misafir olacağı ilk geceye, ev sahibi Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın yanı sıra, Bulgaristan Büyükelçisi Nadezhda Nikolova Neynsky, Bulgaristan istanbul Başkonsolosu Angel Milev Angelov, Bulgaristan Edirne Başkonsolosu Vasil Valchev, Bulgaristan Bursa Başkonsolosu Evgeni Vasilev, Bulgaristan’ın Hasköy iline bağlı Mineralni Bani (Meriçler) Belediye Başkanı Mümin iskender, Belediye Meclis Başkanı Mehmed Latif Şakir, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) ilçe Başkanı Ekrem Zeynur ve davetliler ile vatandaşlar katılacak.

  TONKA KOLEVA MALTEPE’DE

  Kardeş şehir protokolünün imzalanacağı açılış etkinliğinde DiGA (Gökkuşağı) Çocuk Grubu folklor dansı yapacak ve Bulgaristan folklorunu ve şarkılarını Avrupa’da temsil eden Ruçey (Küçük Dere) Folklor Grubu’ndan 6 sanatçı da şarkı seslendirecek. Etkinlikte, Bulgaristan’ı pek çok ülkede temsil eden ve altın madalya kazanmış Devlet Sanatçısı Tonka Koleva da yer alacak. Etkinlikte ayrıca, “Kırcaali Kadriye Latifova Müzikal Tiyatrosu”ndan 4 kişilik Türk Tiyatro sanatçısı program dahilinde Türkçe-Bulgarca sunuş yapacak ve şarkı seslendirecek.
  --spoiler--
  ... bar buros