bugün

ulusal medyanın vahim halidir.

gaziantep'te bugün bomba patladı.
şu an saat 00:35
trt haber : başbakan'ın bayram namazını gösteriyor.
trt 3: spor programı
trt turk : spor programı
tgrt haber: spor programı
cnn turk: marmaray tüneli
beyaz tv: spor programı
habertük: spor programı
bugün tv: bombayla ilgili haber
atv: hayat devam ediyor (manidar)
show tv: doktorlar (her zaman)
kanal d : kuzey güney
star: iffet
kanal 24 : belgesel
a haber : müzik programı
kanaltürk :uçan kuş magazin
ulusal kanal : bomba ile ilgili tartışma programı
mavi karadeniz : yayın yok...sağ üstte atatürk ve türk bayrağı(ekranda 'tüm şehitlerimize Allahtan rahmet diliyoruz')yazıyor..

not: bu yazıyı mavi karadeniz kanalını övmek için yazmadım.sadece patlayan bomba ile ilgili haber aradım ve bulamadım. bu nedenle bu yazıyı yazmaya karar verdim. tv kanallarını gezerken denk geldiğim son kanaldı ve duygulandığım için özellikle listeye aldım.
not2: 00:35 kanalların durumudur.
sosyal medyanın degıl medyanın içler acısı durumudur.
komiktir ki doğru haberin çoğu insanlara medyadan önce sosyal medyadan ulasıyor artık. medyaya sansür emri gelmiş birilerinden.
edit: başlık değişmiş. önceki hali sosyal medya nın içler acısı durumu idi.
bir çoğumuzun olanı biteni twitter'dan - özellikle sevdiğimiz saydığımız ve vaktiyle büyük diye nitelenen medyadan kovulmuş - kişilerden takip etmemize vesile olmuş, yavşaklığın önde giden sembolüdür. sorsan "özgürüz" der bunlar ama içten içe sansürün en dibindedirler.

vaktiyle bakanlardan birinin türk medyasının amerikan medyasından daha özgür olduğunu iddia eden bir bakanı da hatırlatmıştır.

yalnızca gaziantep'teki olaylar için değil özellikle 2007'den beri sansür sürecinin içinde boğulmuşlardır. nokta.
bu ülkede futbol şehit kanından önce geldiği için normal olan durumdur.
fatih terim'in bile açıklama yapmak istemediği bir yerde, gerçekten ciddi bir iş yapıyorlarmış gibi maç kritikleri yapılması durumudur. nasıl olsa her gün şehit veriliyor, onlar da alışmışlardır duruma.
(bkz: memleketin gelebileceği son nokta)
en büyük kitle imha silahı medyadır. emperyalist egemen güçlerin bunu kullanmıyor olması düşünülemez. gerek ülkelerin iç politikası gerek savaş çığırtkanlıkları onların menfaatine göre düzenlenmektedir.

şimdi sen bana terörün tepki yaratmasının, halkın ayaklanmasının, bu hükumetin zedelenmesinin emperyalizmin işine gelmediğini bilmediğini söyleme.

tanım: beklenen durumdur.
durmak yok, futbol konuşmaya devam.
insanların beyninin futbolla ne kadar rahat uyuşturulabildiğinin göstergesidir.
(bkz: türkiye nin tekrar tek kanallı döneme dönmesi)
uyutuluyoruz dedirtendir.
(bkz: korkudan haber yapayamayan medya)
ulusal tv ve bengütürk tv dışında bağımsız, bağlantısız görsel medya organı olmamasının neticesidir.
ulusal medya ? yok canım daha neler, bize öğretikleri zaman ulusal medya bağlı olduğu ulus tarafından yönetilirdi.
ulus milletin uluslararası için çalışan medyası.
(bkz: medyanın şehit haberlerine tepkisizliğinin nedeni)
ulusal medya kulağımızı tırpanlayan kofti bir söz öbeğidir. a dostlar ulusal medya dediğimiz iktidar uzantısı veya yalakası patronların hegamonyasında bulunan araçlardır. milyonların beynini harabeye çevirip, duyuları osurtan kapitalizm hipnozlarıdır. o yüzden ulusal medyanın duyarlı olmasını beklemek öldükten sonra cennete gideceğinize inanmak kadar gerçektir!
ulusal medya değildir o, istanbul medyasıdır. niye mi; gaziantep saldırısı istanbul'da olsaydı eğer saatlerce canlı yayın yapılırdı.
lan bir tanesi de ekranın bir köşesine sayah kurdela vs birşey koymadı ya arkadaş. bu gideni geri getirmezdi tamam ama en azından duyarsız kalmamış olurdun. bu kadar mı hissizleşti bu millet, bu kadar mı esir düştü bu medya?
yandaş medyadır. onlara ulusal diyerek benimsemek istemiyorum. farklı bir organizma onlar.
flash tv'de de halay veya prison temalı türkü programı vardır amk.
radikal'den yıldırım türker'in ardından cevdet aşkın'ın da ayrılmasıyla hangi yola doğru gittiği çok açık olan durumdur.

(bkz: bok yolu)
beytüşşebap ilçesindeki saldırının ardından kendini nüksettiren vahim durumdur.
10 Kasım, 17 şehit ve neler yayında.
Reyhan'lı olaylarında yine nüksetmiştir.
güncel Önemli Başlıklar