1. ?.
  bir devlet görevlisi olduğunu düşünürsek ki öyle olmama ihtimali yok zaten, devletinin kendine verdiği görevi yapmış kişidir.
  1 ... konglamere lenf nodu
 2. ?.
  kimse kusura bakmasın amagörevi neyse onu yapmış kişidir. sen geç bakalım meriç nehrini yunanistana doğru elenikolar sana karanfil mi atacak seyret. sınır ihlaline her ülke silahla mukabele eder.ha sen diyeceksin ki açlar insanlar ondan yapıyorlar peki yüksekovadaki yol bile olmayan memleketteki lüks arabaların sahibi ben miyim ulan?
  3 ... vigilante8
 3. ?.
  Görevini yapan kişidir,yanlış yapmış olabilir yargılarsınız hapse atarsınız.Bombalı eylem emrini veren kişiden şereflidir.
  2 ... kekovali
 4. ?.
  hasip kaplan a göre hayvandır.

  #15584405
  2 ... thelma
 5. 1.
  önce "pkk'lı değil kaçakçıydı onlar" deniyordu, sonra kaçakçılık da unutuldu "köylüler" oldu bir iki aya kadar "melektiler" demeye başlarlar. alıştık artık. size göre melek bana göre orospu çocuğu...

  --spoiler--
  ordu azıcık kıpırdandı mı akpkk, cemaat ve ayrılıkçıların yekvücud olması çok acı...

  soruşturma yapılacakmış da sonra belli olacakmış. bunu söyleyen iktidar partisi üyesi...

  yazıklar olsun!!!

  o grubun kaçakçı (ki legal bir durum değil izinsiz sınır geçenin canı dünyanın her coğrafyasında tehlikededir) olması ihtimali bile çok zayıftır. yüksek olasılıkla ordu çok sıkıştırdığında örgütün genel taktiği olan 3-5 li gruplar halinde araziye yayılmış militanlara lojistik dağıtıyorlardı.

  bu heriflerin ne yalancı götlekler olduğunu yazın düzenlenen operasyonlarda rpg ile göt korkusundan kendi vurdukları siviller için "tc uçakla sivil vurdu" yalanından anlayın...

  3 gün boyunca buralar inledi yalan çıkınca kayboldular...

  bu sözlük işinde de pkk taktiği iyi yürüyor. provakasyon olduğunda az kullanılan nickler ile ortaya çıkıp, "tc ordusu sivil öldürdü" yaygarası yapılıp, iş bitince normal zaman şakirt nicklerine rücû ediliyor...

  köylü kılığında gerilla hesabı...
  --spoiler--

  şimdi bulamadığım diğer bir yazıda da detaylı olarak anlatmıştım. bu olaydan önce pkk'nın civarda büyük saldırıları oldu çok sayıda askerimizi şehit verdik ordu operasyonları sıkılaştırınca pkk her zaman uyguladığı yöntemi kullandı. bazı medya organlarının kasıtlı olarak insanların bilinçaltına işlemeye çalıştığının aksine pkk ender olarak kalabalık gruplarla sınırdan geçer. genellikle eylemin taktisyeni/idareci pozisyonundaki 3-5 kişi sınırdan geçer ve yerleşim bölgelerindeki uykudaki militanları toplar ve eylemi gerçekleştirir.

  eylem gerçekleştikten sonra bu militanların ikamet ettiği yerleşim birimi kordon altına alınmadan evlerine dönmesi gerekir. bu bazan olur bazen de olmaz. militan evine dönemezse kırsalda bırakılmış lojistik noktalarında saklanarak olağanüstü önlemlerin gevşemesine kadar bekler. hani arada asker mağarada şunu ele geçirdi bunu ele geçirdi haberlerinde gördüğünüz sığınaklardır bunlar. piknik tüpü, tarhana bulgur, yağ vs. bir iki yorgan yastık eser miktarda cephane, el bombası fener, pil, telsiz, radyo bunların envanteridir.

  kış koşulları ağırsa veya operasyonlar sıkıysa bu noktalardaki militanlar lojistik desteğe ihtiyaç duyar. işte bu noktada katırcılık yapan sempatizanlar devreye girer ve bu dağınık, araçla ulaşılamayan noktaların arasında gezerek pkk militanlarına yiyecek ve sair malzeme takviyesi yapar.

  gene diğer yazımda uzun uzun açıklamıştım mazot kaçakçılığı katır ile mümkündür ama rantabl yani kârlı değildir. batıda yaşayanların aklının alamayacağı bir kanunsuz ve vergisiz hayat sürülmektedir yörede mazot k.ırak'dan tır tankerlerle gelir ve "hükümetin emriyle" sınırdan geçen binlerce ton akaryakıta göz yumulur. yerine göre yörede 75-80 kuruşa kadar mazot bulunabilmektedir. (egeli,trakyalı köylü mazotsuzluktan tarla süremezken ne kadar komik değil mi?) sigara kaçakçılığı ise amatörlere bırakılmayacak kadar ciddi bir iştir. o kaçak sigaraların ezici çoğunluğu türkiye'de üretilip ırak'a güya ihraç edilir ve sonra gene kamyonlarla sınırdan türkiye'ye vergisiz gümrüksüz sokulur. bu işden çok sevgili bir devlet büyüğümüzün sakız seven kızı, arap asıllı eşi ve bir oğlunun hissedar olduğu şirket çok büyük paralar kazanır.

  yani bu geberen köpekler bırakın masum köylülüğü kaçakçı bile değillerdir.

  zaten sonrasında eylem planları, haritalar içeren çantalar da çıktı. ama görmek istemeyen gözler için manası yok ya da dünyayı samanyolu, habertürk, zaman, taraf penceresinden takip ediyorsanız yapacak bir şey yok. aynı kafayla devam edin ama ağlamayın çünkü duyarlı veya entelektüel ya da kuşkucu değil "taraftar" konumundasınız. yanlılığınız ölçüsünde saygı görebilirsiniz hele ki cinayet şebekeleri ve uyuşturcu kaçakçılarından yanaysanız itibar beklemeyeceksiniz...
  2 -3 ... darius ve krezus reloaded
 6. 2.
  şu meşhur çöpçü abimizdir.
  1 ... larsmon
 7. 3.
  bu iş sonunda bir onbaşına kalırsa hiç şaşmam.
  ... mo ni fe