bugün

annesi babası namazında niyazında insanlardır. küçükken cuma hutbesini dinlerken halıya resim çizmişlerdir.
Yanlış olduğunu düşündüğümüz şeyleri de mi söylemeyelim paşam? Ne söyleyelim ne istersin?
Islimi digil islimi yinlis yisiyinliri ilistirin
Yapma ya? Niye ki? Ayı yarmak, güneşin battığı yere yürümek falan herşey tamam çünkü degil mi?
Eleştiririm arkadaş, saçma şeye saçma denir.
Hinduların ineği kutsal görmesine hep beraber gülmüyor muyuz? Gülüyoruz. Bir güzel dalga geçmiyor muyuz? E geçiyoruz. Ee o zaman senin dininin farkı ne?
Hepsi sünnetlidir diyen olmuş evet öyle muhtemelen. Çünkü senin hoşgörü dinin kimsenin ne istediğini sormaz. Zorbadır. Kimse bana sormadı inanıyor musun, kestirmek ister misin diye. Küçükken beynimizi yıkamak için uğraşıp duruldu. Yahu hir dur. Bir büyüyeyim. Oyle diyo anlat böyle şeyleri.
Biri uçuyor biri kaçıyor çocuk aklımızla gerçek sanıyoruz, sonra tabi büyüyünce kandırılmış hissediyoruz bundan böyle sınırlı olmamız. Kandırmanız, korkutmanız, zorlamanız. Dediğiniz gibi hoşgörülü olsa kimin derdi olabilir?
Saygı isterken saygısızlık edenler diyen var. Ha bırakın şunu. Kaç tane bütün inançlara ve yaşayış biçimlerine saygılı müslüman gördün? Küçükken bekliyordum ve umuyordum karşılıklı saygı falan yalan yok. Fakat kimse de duymadı benim inançsızlığıma. O yüzden ben de onun inancına saygı falan duymam. Ayrıca zaten insanların kendi uydurduğu şeye inanması saygı duyulması gereken birşey değil. Bariz delilik bu yahu. Tımarhaneler kimsenin görmediği ve duymadığı kişilerle "konuşan" kişilerle doluyken, allahla konuşan kişi ve ya kişilerin olduğuna inanmak biraz garip değil midir?
yok lan ben başka yerlerde de eleştiriyorum.
Çok yüksek ihtimal sünnetlidirler.
Genellikle aileleri çok mutaassıp insanlardır, böyle çelişkiler hep olur.
onların amlarına koyayım çok ayıp ediyorlar.
dinler hakkında çoğu dinciden daha bilgili yazarların yaptığıdır.
lanet olsun ki adeta dincilere din öğretiyorlar. ayrıca diğer dinleri de eleştiren yazarlar var.

(bkz: dinlerin evrensel olmaması)

t: doğruları ve gerçekleri anlatmak için çırpınan yazarlar.
neden sizce ? neden islama karşı bu denli hızlı soğuma ? toplumun dayatması ve iktidarın baskıcı ve dinci ayrımı, anti laik tavrı olmasın ?

islamı keşke kitapta ki gibi yaşayabilseniz...o zaman saygım sonsuz olurdu...
ama öyle bir yaşanıyor ki o bilmediğiniz islam islamın içinde asimile olmuştur sayenizde..

sonra niye bu tavır, haklı olarak karşıt oluyoruz, haklı demokratik sebeplerle...
Gelişmenizi istiyolardır belki, çünkü bu ülkede çoğunluksunuz ve siz geriye gittikçe ülke de geriye gidiyor,siz kandırıldıkça herkes etkileniyor, biz eleştiriyoruz ki belki biraz düşünür geliştirirsiniz, yoksa sadece kulaktan dolma bilgilerle devam edeceksiniz.
islam harika en büyük muslümanlar.
güncel Önemli Başlıklar