bugün

15 senedir inşaat halinde olan uludağ üniversitesi yüzme havuzudur.
olmayan bir yüzme havuzudur.
bir diğeri için: (bkz: uludağ üniversitesi oditoryumu)
eğitimin 3.binası, mimarlık'ın 2.binası ve edebiyat fakültesi binasına devredilen gelirlerinden dolayı yarım kalan yüzme havuzudur. kanımca rektörlük iyi de yapmıştır. yüzmek isteyene yer çooooook.
bitmesini beklerken ömrümü heba ettiğim,-bursarayın bile başlangıcını-bitişini kaçırmamış bir kişi olarak-,aslında bir kere bitmiş de açılmış da,tam açılışının yapıldığı gün tavanı çökmüşmüşde gibi efsaneleri olan inşaat.
oditoryum gibi kaynakları başka olaylara aktarılan, tüm uludağ üniversitesinin tam anlamıyla hayali olan yılan hikayesi tarzında, tadında olan mevzu...
hala bitmediğini buradan hayretler içinde öğrendiğim mühendislik hizmetlerini (bkz: bezgin bekir) in gerçekleştirdiği proje. bursada 5 senede 1 metro yapılabildiğine göre 15 yıldır bu adamlar ne yapıyo bu inşaatın içinde diye merak ediyorum
(bkz: uludağ universitesine okyanus yapılması) acaba havuz tamamlandıda ogrencilere mi soylemiyolar diyede dusunmeden edemiyorum artık
gerçek sebebini soleyeyim YAnlış yapılan bi çatı projesi sonucu kışın kar yağdığında yağan bu kara dayanamayıp tavanı çöken yüzme havuzuna şuan ödenek durdurulmuşturr...
bitmeyecek,bitsede kimseye hayır getirmicek atıl yatırım
rektör mustafa yurtkuran'ın bu okula hayvan hastanesi ve onkoloji hastanesi yapılmalı, bunlar daha öncelikli dediği fakat o tarihten beri ne hayvan hastanesinin ne de onkoloji hastanesinin bitirilememesiyle insanların aklında soru işareti yaratan durum.
(bkz: yok bu numara)*
adı ustune ogrencilerin yuzmemesi icin yapılmıs havuzdur.
yıkıp yerine bostan yapılası bitmemiş havuzdur.
binasının bir bolumu fitness center olarak kullanılan rezillik sembolü yapı.
1997'de birinci sınıftayken, dördüncü sınıf olan bir abi " ben birinci sınıfken de bu havuz inşa halindeydi" demişti. halböyle olunca okul bitmeden, havuz biter sanmıştım. bitmemişti.

tanım: bitmeyen havuzdur.
uludağ üniversitesi öğrencileri arasında yeni olanları belirlemek için muhteşem bir işaret (çömez avlamak demiyorum işte).

sezon başında peugeot minibüsle görükle'ye giden öğrenciler arasında yeni olanların kendilerini belli ettiği an; ziyaretine gelen arkadaşına üniversitesini öve öve bitiremeyen öğrenci kardeşimiz ile arkadaşının diyaloğu:
- ... işte burası da spor kompleksi, üye oluyon, bedava... futbol sahamız falan var aşağıda...
- oo herşey varmış hakikaten
- oo daha neler var! havuzumuz da yapımdaymış. o da biter yakında.
(o ana kadar bu gençlerinki dışında hiçbir ses çıkmayan minibüs aynı anda)
- puahahahahaaahudhıusdhlfduıjkdf
(bkz: yok böle bişi)
eğer gerçekten varsa uludağ üniversitesi öğrencilerinin sınav çıkışlarında ferahlamak için kullanabilecekleri havuz.
Allahıma düzeltiyorlar!

geçen önündeki harfiyatı toparlarken gördüm. demirleri filan. rektör dediydi ama oditoryum bitsin sıra onda.

bu arada ben 2007 öss kılavuzunda uludağ üniversitesinin (bursalı olmama rağmen) havuzlu olduğunu okumuş sevinmiş idim.
yüzme havuzu değil, yüzme havuzu inşaatıdır. 38675 senedir yapımı sürmektedir. yapımda ve yönetimde emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. çünkü 5 sene okuduk, okul bitti, hala havuzu bu yıl yapacaklarmış dedikoduları dolanıyordu etrafta. ama artık yemiyorduk bu bahaneleri. çünkü her yıl aynı dedikodu dönerdi okulda, alışmıştık. sadece her geçen gün çöpler birikiyordu etrafına, tek değişiklik bu oluyordu havuzda.
uludağ üniversitesinde yapılması amaçlanan; fakat bir türlü bitmeyen havuzdur.
sol framede gördüğümde öyle bir havuz mu var dedirtti.onu bizden çok çok sonraki nesiller bile göremez havuzudur.laf olsun birilerinin ağzı kapansın diye başlamış sadece o başlama kısmında kalmıştır.
2002 mezunu olarak şehir efsanesi olarak gördüğüm durumdur. bak özledim şimdi yaa.
5 yıl önce üniversiteye başladığımda da aynıydı 1 yıl önce bitirdiğimde de. göz zevkimizi bozmaktan öteye gitmedi yıllarca. bir de oditoryum aynı durumdaydı. neyseki o zamanki rektörümüz rahmetli mete cengiz'in başarılı çalışmalarıyla tamamlandı. darısı havuzun başına. gerçi düşündüm de banane. ister bitsin ister bitmesin. bana yararı mı var. *